Kalifornya’da hakimlere LGBT konularında eğitim zorunluluğu getirilmesi tartışmalara yol açtı

Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde, çocuk istismarı ve ihmali davalarına bakan hâkimlerin artık 'LGBTQ+ Hususları' başlıklı yıllık bir eğitim almaları gerekiyor.
Kalifornya’da hakimlere LGBT konularında eğitim zorunluluğu getirilmesi tartışmalara yol açtı


Kaynak: breakpoint.org
Erişim tarihi: 17.04.2024
Yayınlanma tarihi: 17.04.2024

Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde, çocuk istismarı ve ihmali davalarına bakan hâkimlerin artık "LGBTQ+ Hususları" başlıklı yıllık bir eğitim almaları gerekiyor. Bu eğitim, hâkimleri "gençlerin talep ettikleri adları ve cinsiyeti kullanmaya" ve "talep ettikleri adı ve cinsiyeti departmanın kullanmasında ısrar etmeye" teşvik ediyor. Ayrıca, Ohio'da, devlet destekli bir etkinlikte aktivistlerin hakimlere gençlerin trans kimliklerini onaylamalarını söylediği bir atölye çalışması düzenlendi.

Dili benimsemek, fikirleri benimsemek anlamına gelir. Toplumsal cinsiyet ideolojisi mahkeme salonunu şekillendirdiğinde, savunmasız gençlerin sağlığı ve refahı ile ebeveynlerin sorumluluğu ve ayrıcalığı tehdit altına girer. Cinsiyetiyle mücadele eden gençlerin depresyon veya intihar riski zaten daha yüksektir. Onların kafa karışıklıklarını onaylamak daha iyi ruh sağlığı sonuçlarına yol açmaz. Mahkemeler gençleri gerçekten korumayı umuyorlarsa, aileyi korumalı ve kötü fikirlerle ailenin zayıflatılmasını önlemelidir.