Kaliforniya'da çocukların cinsiyet değiştirmesine ilişkin halk oylaması

ABD, Kaliforniya'da çocukların cinsiyet değiştirmesine ilişkin yeni düzenlemeler için halk oylamasına gidilecek. Oylama girişiminin organizatörleri, Kaliforniyalı seçmenlerin politikacılarından daha az radikal olduğuna ve gidişatın cinsiyet ideolojisinin aleyhine dönebileceğine inanıyor.
Kaliforniya'da çocukların cinsiyet değiştirmesine ilişkin halk oylaması


Erişim tarihi: 17.01.2024
Kaynak: thefederalist.com

Kaliforniya'yı yöneten Demokratlar, çocukların "cinsiyetini değiştirmeyi" ve onları kimyasal ve cerrahi olarak kısırlaştırmayı çok seviyor. Ancak cesur bir grup, Kaliforniyalı seçmenlerin politikacılarından daha az radikal olduğunu ve gidişatın cinsiyet ideolojisinin aleyhine dönebileceğine inanıyor.

Protect Kids California adlı oluşum tarafından önerilen bir oylama girişimi, radikal "trans çocuklar" gündemini halka sunacak.

Girişim üç politikayı hayata geçirecek. İlk olarak, devlet okullarının ebeveynlere haber vermeden çocukları sosyal cinsiyet değişimine (herhangi bir tıbbi müdahale olmadan sosyal hayatta karşı cinstenmiş gibi yaşamaya) başlatma uygulamasına son verecek. Okulların, sözde cinsiyet kimliği sorunları da dahil olmak üzere ruh sağlığı sorunları hakkında ebeveynleri bilgilendirmesi ve bir erkek çocuğuna kız çocuğu muamelesi yapmadan önce ebeveynlerin iznini alması gerekecek.

İkinci olarak girişim, cinsiyete özgü alanların ve sporların, beyana dayalı "cinsiyet" yerine biyolojik cinsiyete dayalı olmasını gerektirecek. Erkek çocukların artık kız çocuklarının sporlarına katılmasına veya kız çocuklarının soyunma odasını, duşlarını ve diğer özel alanlarını paylaşmasına izin verilmeyecek.

Son olarak girişim, çocukların kimyasallar, hormonlar ve ameliyatlarla tıbbi olarak cinsiyet değiştirmesini yasaklayacak. Erkek çocukların kimyasal olarak hadım edilmesi ve ergen kızların sağlıklı göğüslerinin kesilmesi yasa dışı olacak.

Trans çocuk
Protect Kids California adlı oluşum tarafından önerilen oylama girişimi, radikal "trans çocuklar" gündemini halka sunacak.

Bu hedefler imkansız gibi görünebilir. Diğer pek çok eyalet bu tür politikaları yürürlüğe koyarken, Kaliforniya'nın liderleri radikal cinsiyet ideolojisi ve çocukların cinsiyet değiştirmesi konusunda ısrarcı. Ancak girişimin organizatörleri, Kaliforniyalıların cinsiyet ideolojisi ve transseksüel lobisinin pençesindeki Demokratlara oy verme eğiliminde olsalar bile, seçmenlerin bu konuda kendi taraflarında olduğunu göstermek için anketlere işaret ediyor. Girişimin liderlerinden Erin Friday, transseksüel endüstrisinin çocukları hedef almasını iğrenç bulan çok sayıda kişi olduğuna inanıyor.

Bu oylama girişimi Kaliforniya dışındaki çocukları da koruyacak. Friday'in de açıkladığı gibi, Kaliforniya çocuklar üzerinde cinsel deneyler için sığınak bir eyalettir. Cinsiyet ideolojisi adına, Kaliforniya artık eyalet dışına kaçan çocukları ailelerine geri vermeyi reddediyor, reşit olmayanların kimyasal ve cerrahi olarak hadım edilmesi için para ödüyor ve diğer eyaletlerin yasalarını çiğnedikten sonra Kaliforniya'ya kaçan doktorlara ise bir kalkan oluyor. Kaliforniya'da bu savaşı kazanmak herkes için bir zafer olacaktır.

Yasaya karşı çıkanlar şüphesiz tehditlere başvuracak ve bu yasanın çocukları kendilerini öldürmeye iteceğini söyleyeceklerdir. Bu iddianın gerçeklik payı yok ama çocuklara kendilerini rehin almalarını söylemek trans hareketinin ana silahıdır. Diğer bir yandan, çocukları hadım etmenin veya sakat bırakmanın intiharları azalttığına dair bir kanıt da yok. Ve diğer bağlamlarda, sürekli intihar tehdidinde bulunmanın manipülatif ve istismar edici olduğunun zaten farkındayız.

Eğer bu önlem oylamaya sunulur ve kabul edilirse, davalar açılacak. İsyana dönüşen protestolar olacak. Hükümet yetkilileri ve çalışanlarından bu yasaya uymayacaklarına dair sözler gelecek. Ama yine de hepsine değecek.

Eğer cinsiyet ideolojisi Kaliforniya'da çökerse, her yerde çökecektir. En kararlı Demokratlar bile bunun siyasi bir sorumluluk olduğunu kabul etmek zorunda kalacaktır. Ve çöküş çok hızlı olacaktır. Pek çok insan radikal cinsiyet ideolojisine inandıkları için değil, kültürel devrimin son cephesinde “yanlış tarafta” ilan edilmekten korktukları için katıldı. Korkuları ortadan kaldırılırsa bundan memnuniyetle vazgeçeceklerdir ve Kaliforniya'da transseksüel radikalizmini yenmek bunu sağlayacaktır.

2023 yılı, çocukları transseksüel çılgınlığından korumak için pek çok zafer getirdi; ancak bu zafer, Kaliforniya'da hücuma devam etmeyi gerektiriyor.