Kaliforniya'da bir okul bölgesi öğrencilere ve öğretmenlere LGBT ideolojisini teşvik eden kaynaklar sunuyor

ABD, Kaliforniya'da bir okul bölgesi, öğretmenlere ve öğrencilere transseksüellik, eşcinsel evlilik, cinsiyet değiştirme prosedürleri gibi konuları ele alan kaynaklar temin ederek LGBT ideolojisini empoze ediyor.
Kaliforniya'da bir okul bölgesi öğrencilere ve öğretmenlere LGBT ideolojisini teşvik eden kaynaklar sunuyor

 

Erişim tarihi: 03.01.2024

Kaynak: christianpost.com

 

Kaliforniya'da bir okul, öğrencilere ve öğretmenlere, transseksüellik ve ergenlik engelleyici ilaçlar gibi konular da dahil olmak üzere LGBT ideolojisini empoze eden kaynakları teşvik ediyor.

Haywood Birleşik Okul Bölgesi'nde (HUSD) "Güvenli ve Kapsayıcı Okullar Programı" (SISP) tarafından teşvik edilen kaynaklar, LGBT ideolojisini anaokulu yaş grubundaki küçük öğrencilere dayatan ders planları ve kaynak listeleri sunuyor.

Web sitesine göre bölge 19.000'den fazla öğrenciye hizmet veriyor ve 19 ilkokul, beş ortaokul, üç lise, bir yetişkin eğitim merkezi ve bir de okul öncesi yaş grubundaki çocuklar için çocuk bakım merkezini kapsıyor.

En son Ekim ayında güncellenen SISP belgesine göre, "LGBT kapsayıcı okulları" teşvik etmek için yıl boyunca çeşitli kaynaklar sunuluyor.

"LGBT üyesi gençlerin, ailelerin ve personelin deneyimleri konusunda daha bilinçli ve destekleyici okul toplulukları oluşturmak için önerilen kaynaklar" arasında yer alan belge, LGBT destekçilerini tüm eyalet yasalarını ve bölge politikalarını bilmeye ve bunlara uymaya teşvik ediyor.

LGBT destekçileri ayrıca sınıfları LGBT posterleriyle süslemeye, LGBT tarihini bilmeye, Kasım ayında "transseksüel farkındalık ayını" anmaya ve Haziran ayında “onur” ayını kutlamaya teşvik ediliyor.

Belgede yer alan kaynaklardan biri, HUSD Güvenli ve Kapsayıcı Okullar Programı İlkokul Kitap Kutusu'nu içeriyor. Bu kutu ilkokullara yerleştiriliyor ve öğretmenlerin ödünç alabileceği ve çocuklara sesli okuyabileceği "çok sayıda LGBT metni" barındırıyor.

Belgeye göre, kitaplar "iki anneli veya iki babalı aileler gibi farklı aile yapıları" ve cinsiyet ideolojisiyle ilgili çeşitli temaları içeriyor. 2024 için yeni listelenen kitaplar, cinsel sınırsızlığı ele alan ve "transmaskülen" karakterlere yer veren başlıkları kapsıyor.

LGBT ideolojisi
Kaliforniya'daki Haywood Birleşik Okul Bölgesi öğrencilere ve öğretmenlere LGBT ideolojisini teşvik eden kaynaklar sunuyor.

Bir başka belgeye göre, HUSD'deki SISP ayrıca "zorbalık karşıtı ve LGBT kapsayıcı müfredatla uyumlu" film önerileri de sunuyor.

Beşinci sınıf ve üzeri öğrenciler için önerilen filmlerden biri olan "I'm Just Anneke", "büyüdüğünde kız mı, erkek mi yoksa ikisinin arasında bir şey mi olmak istediğinden emin olamadığı için ergenlik engelleyici ilaçlar alan bir kızı’’ konu alıyor.

Altıncı sınıf ve üzeri öğrenciler için önerilen bir diğer film, "transseksüel [ve] toplumsal cinsiyet ideolojisini baz alarak genç yetişkinlerin hayatlarını inceliyor."

Sekizinci sınıf ve üzeri için tavsiye edilen bir kitap ise sözde toplumsal cinsiyet rolü beklentileri ile homofobinin nasıl iç içe geçtiğini gösteren hikâyeleri konu alıyor.

Bir başka belgede, eğitimcilere onur ayı için LGBT ideolojisini destekleyen "İlkokul Öğrencileri için LGBT Kelimelerini Tanımlama", "Cinsiyet Açılımlı Sınıflar Oluşturmak için Ders Planları" ve erkek çocukların "toksik olmayan erkeklik geliştirmelerine yardımcı olacak” kitap önerileri gibi 90'dan fazla kaynak sunuluyor.

Transgender farkındalık ayı için bir başka SISP belgesi, eyalet yasalarına ve bölge politikasına atıfta bulunarak okul personeline trans/nonbinary gençlerin kimlik bilgilerini ebeveynlerden bile saklamalarını tavsiye ediyor. Web sitesine göre HUSD, öğrencilerin ebeveynlerinin bilgisi olmadan isimlerini değiştirmelerine izin veriyor.

İlköğretim düzeyinde trans farkındalık belgesinde listelenen kaynaklar arasında annesinin teşvikiyle 4 yaşında trans olarak adlandırılmaya başlayan Jazz Jennings'in bir videosu da yer alıyor.