Kahire'deki Alman okullarında Eğitim Bakanlığı'nın bilgisi ve onayı dahilinde 'eşcinsellik' öğretiliyor

Mısır'ın başkenti Kahire'deki Alman Rahn Okulunun ilköğretim çağındaki çocuklara eşcinsellik üzerine eğitim vermesi veliler tarafından şikayet ve tepkiyle karşılandı.
Kahire'deki Alman okullarında Eğitim Bakanlığı'nın bilgisi ve onayı dahilinde 'eşcinsellik' öğretiliyor


Kaynak: alayaameg.com
Erişim tarihi: 16.04.2024
Yayınlanma tarihi: 14.04.2024

Kahire'deki Alman Rahn Okulu, ilköğretim çağındaki çocuklara eşcinselliği öğretmekle suçlanırken, velilerin okulla ilgili şikayet ve sıkıntıları Facebook'taki sosyal medya sayfaları aracılığıyla yayıldı. Mohamed Farouk adlı bir veli, ünlü bir uluslararası okul olan Alman "Rahn" okulunda, altıncı sınıftaki öğrencilere eşcinsellik konusunu ekleyerek "gökkuşağı" teması öğretimi uygulayan okul hakkında Cumhuriyet Savcısına şikayette bulundu.

Şikayetçi, Beşinci Yerleşim'deki Rahn Alman Okulu'nun öğrencilere "Gökkuşağı" öğretisini içeren kitaplar sunmasına şaşırdığını doğruladı ve okula çocuklara bu öğretinin öğretilmesi fikriyle ilgili sorular geldiğini ve okulun bunun iyi ve kabul edilebilir bir fikir olduğunu düşündüğünü belirtti.

Ancak şikayetçi, bu fikirlerin çocuklarının ve okulda okuyan diğer çocukların zihniyetleri üzerindeki etkisinden derinden etkilendi ve çocuklarını bu okuldan alarak sağlıklarını ve psikolojik güvenliklerini sağlamak için psikologlara yönlendirdi.

Eşcinsellik
Alman Rahn Okulunun ilköğretim çağındaki çocuklara eşcinsellik eğitimi vermesi veliler tarafından tepkiyle karşılandı.

Beşinci Yerleşim'deki Rahn Alman Okulu öğrencisi Seif Mohamed Farouk'un velisi adına Avukat Ashraf Nagy, Başsavcı Mohamed Shawky'ye Kahire, Beşinci Yerleşim'deki Rahn Alman Okulları müdürünü altıncı sınıf öğrencilerine "Gökkuşağı" olarak bilinen eşcinselliğin sembolü ve LGBT’yi savunan materyalleri öğretmekle suçlayan bir şikayette bulundu. 

Avukat, çocuklara eşcinselliğin öğretilmesi uygulamasının hızla durdurulmasını, okulun Mısır'daki çalışmalarının askıya alınmasını, olayın soruşturulmasını ve ilgili makamların Beşinci Yerleşim'deki bir Alman okulu tarafından yürütülen anormal faaliyetler hakkında bilgilendirilmesini talep etti.