JK Rowling biyolojik cinsiyetin gerçekliğini inkar etmektense hapse girmeyi tercih edeceğini söyledi

Dünyaca ünlü Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling, 'yanlış cinsiyetlendirmenin' bir nefret suçu haline getirilmesi halinde bu suçtan 'seve seve' hapis yatacağını söyledi.
JK Rowling biyolojik cinsiyetin gerçekliğini inkar etmektense hapse girmeyi tercih edeceğini söyledi

 

Erişim tarihi: 21.12.2023

Kaynak: lifesitenews.com

 

Dünyaca ünlü Harry Potter serisinin yazarı JK Rowling, 17 Ekim'de yaptığı bir açıklamada, Birleşik Krallık hükümetinin bunu bir nefret suçu haline getirmesi halinde sözde "yanlış cinsiyetlendirme" suçundan "seve seve" hapis yatacağını açıkladı.

Transseksüel hareketi, sözde “cinsiyet kimliği ve ifadesinin” Birleşik Krallık'ın nefret suçu yasalarına dahil edilmesiyle yasal alanda bir başarı elde etmişti. Başlangıçta çoğu kişi bu kanunları cinsel yönelim veya davranışı da içeren nefret suçu kanunlarına yönelik daha önceki genişlemelerin bir uzantısı olarak görmüştü. Bu yasaların gerçek sonuçları ise sadece birkaç kişi tarafından fark edilmişti: Yasalar, sürekli genişleyen bir kimlik yelpazesi skalasında olduğunu iddia eden herkesin hezeyanlarının onaylanmasını zorunlu kılıyordu. 

Bu yasalar, sıradan insanların boyun eğmesini sağlamada son derece başarılı oldu. Artık pek çok şirket, üniversite ve diğer kurumlar, transgender hareketinin dünya görüşünü üstü kapalı bir şekilde onaylayarak insanların cinsiyet zamirlerini belirtmelerini talep ediyor. (İngilizcede "o" zamiri cinsiyet belli eder. Translar kendi cinsiyetlerine ait olmayan zamirlerin kullanımını talep eder.) Bunu reddedenler, transgenderizmle ilgili karanlık öngörülerin abartı olmadığını anladılar. Örneğin İrlanda'da bir öğretmen, öğrencisinin talebi üzerine "cinsiyetten bağımsız" zamirleri kullanmayı reddettiği için hapse atıldı. Kadın mahkumlar, trans olduklarını iddia eden erkek mahkumları "yanlış cinsiyetlendirdikleri" için daha uzun cezalarla tehdit edildi. Kaliforniya sağlık çalışanları "tercih edilen zamirleri" kullanmayı "kasıtlı olarak" reddettikleri için para veya hapis cezasına çarptırılabilirler. Toplumsal cinsiyet ideolojisini ihlal edenlere hapis cezası verilmesi muhafazakarların korkulu rüyası değil, bu bir gerçek.

Trans
Harry Potter yazarı JK Rowling, biyolojik cinsiyetin gerçekliğini inkar etmektense hapse girmeyi tercih edeceğini söyledi.

Dolayısıyla, Harry Potter yazarı JK Rowling, Birleşik Krallık hükümetinin "yanlış cinsiyetlendirmeyi" bir nefret suçu haline getirmesi halinde bu suçtan "seve seve" hapis yatacağını açıkladığında, bundan hoşlanacak çok sayıda trans aktivistin olduğunu da biliyordu. Rowling, birkaç yıldır transseksüel ideolojinin gerçeklerini ortaya çıkarmak için sesini en çok duyuran en yüksek profilli eleştirmenlerden biri. Kendisi konu hakkında sık sık X'te (eski adıyla Twitter) görüşlerini paylaşıyor. 

İngiltere Adalet Bakanlığı binası önüne yansıtılan "Tekrarla: Trans Kadınlar Kadındır" yazılı bir fotoğrafa yanıt olarak Rowling basitçe "Hayır" dedi. Bir X kullanıcısı ise hemen ‘’Eğer İşçi Partisi seçilirse, açıklamasının kendisine iki yıl hapis cezası getirebileceğini’’ söyledi.

Rowling, "Eğer bunun alternatifi mecburi konuşma ve cinsiyet gerçekliğinin ve öneminin zorla inkar edilmesiyse, iki yılımı memnuniyetle [hapiste] geçireceğim" diye yanıt verdi. “Davayı açın, diyorum. Kırmızı halıda yaşadığımdan daha eğlenceli olacaktır.’’