Jeffrey Epstein pedofiliyi eşcinsel olmaya benzetti

New York'taki bir hapishanede intihar ederek ölen pedofil milyarder Jeffrey Epstein, pedofili eğilimini mazur göstermek için genç kızlarla cinsel ilişkinin eşcinsellikle benzer olduğunu söyledi.
Jeffrey Epstein pedofiliyi eşcinsel olmaya benzetti


Kaynak: advocate.com
Erişim tarihi: 11.01.2024

Geçtiğimiz yıl Manhattan'daki malikanesinde New York Times'a konuşan pedofil milyarder Jeffrey Epstein, pedofili eğilimini mazur göstermek için genç kızlarla cinsel ilişkinin eşcinsellikle benzer olduğunu söyledi.

Cinsel istismar suçlamasıyla yargılanmayı beklerken New York'taki bir hapishanede intihar ederek ölen Epstein, bu açıklamayı gazeteci James B. Stewart'a yapmıştı.

Konuşma "arka planda" gerçekleşmişti; bu da Stewart'ın bu bilgiyi kullanabileceği ancak Epstein'ın ismini veremeyeceği anlamına geliyordu. Ancak Stewart, anlaşmanın Epstein'ın ölümüyle geçersiz kılındığını düşünüyor.

Stewart, "Konuşmamız sırasında Bay Epstein, kendi skandal dolu geçmişini gizleme ihtiyacı duymadı —cinsel istismardan suçlu bulunmuş, reşit olmayan kızlardan fuhuş talep etmekle suçlanmış sabıkalı bir cinsel suçluydu— ve bana toplumda bir parya olarak görüldüğünü söyledi," diye yazdı. "Aynı zamanda pişmanlık duymayan biri gibi görünüyordu. Pek çok insanın ona güvenmeye istekli olmasının nedeninin şöhreti olduğunu söyledi. Herkesin sırları olduğunu ve kendisininkiyle karşılaştırıldığında bunların zararsız göründüğünü ekledi. İnsanların kendilerini kötü hissetmeden veya utanmadan ona güvendiklerini iddia etti."

Sık sık iş dünyası hakkında yazan Stewart, Epstein'ın elektrikli otomobil şirketi Tesla'ya şirketi özelleştirme konusunda danışmanlık yaptığına dair haberlerle özellikle ilgileniyordu ancak Epstein bu konuyu konuşmak istemedi.

Gazeteci, "Tesla konusunda suskun olsa da, genç kadınlara olan merakını anlatırken rahattı," diye aktarıyor. "Genç kızlarla seks yapmanın suç sayılmasının kültürel bir sapma olduğunu ve tarihin bazı dönemlerinde bunun tamamen kabul edilebilir olduğunu söyledi. Eşcinselliğin de geçmişte uzun süre bir suç olarak görüldüğüne ve dünyanın bazı bölgelerinde hala ölümle cezalandırıldığına dikkat çekti."

Jeffrey Epstein
Raporlara göre Epstein'ın malikanesinde Bill Clinton'un mavi bir elbise ve kırmızı topuklu ayakkabı giydiği bir yağlıboya tablosu bulunuyordu.

Stewart, "Yaklaşık 90 dakikalık konuşmamızdan edindiğim en önemli izlenim, Bay Epstein'ın şaşırtıcı sayıda zengin, ünlü ve güçlü insanı tanıdığı ve bunu kanıtlayacak fotoğraflara sahip olduğuydu," dedi ve her ikisi de cinsel suistimalle suçlanan film yapımcısı Woody Allen ve eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın fotoğrafları da buna dahildi. Epstein, aralarında Donald Trump, Bill Clinton ve Woody Allen'ın da bulunduğu çok sayıda güçlü ve tanınmış insanla arkadaştı veya bağlantıları vardı.

Stewart, Epstein'ın "bu insanlar hakkında, sözde cinsel eğilimleri ve eğlence amaçlı uyuşturucu kullanımıyla ilgili ayrıntılar da dahil olmak üzere, bazıları potansiyel olarak zarar verici veya utanç verici çok şey bildiğini" iddia ettiğini belirtti.

Ayrıca Epstein, Stewart'tan biyografi yazarı olmasını istemiş, ancak yazar "kendisiyle daha fazla bağ kurmaktan çekinmiş" ve başka bir kitap üzerinde çalışmaya başlamıştır.

"Bu ondan son haber alışımdı," diye sözlerini tamamladı Stewart. "Tutuklanmasından ve intiharından sonra çok merak ettim: Bana ne söyleyecek olabilirdi?"