J.K. Rowling, trans aktivistlerin şiddet çağrısında bulunan sloganlar atmasına tepki gösterdi

J.K. Rowling, trans aktivistlerin Paris'teki bir etkinlikte 'Bir TERF, bir kurşun, sosyal adalet' sloganı atmasına tepki göstererek yapılan eylemleri 'yurt içi terörizm' olarak adlandırdı.
J.K. Rowling, trans aktivistlerin şiddet çağrısında bulunan sloganlar atmasına tepki gösterdi


Kaynak: dailywire.com
Erişim tairihi: 08.05.2024
Yayınlanma tarihi: 07.05.2024

J.K. Rowling, radikal trans aktivistlerin Paris'teki bir etkinliği basarak Fransızca "Bir TERF (transları dışlayan radikal feminist), bir kurşun, sosyal adalet" sloganlarıyla şiddet ve hatta cinayet çağrısında bulunmalarına tepki gösterdi.

Assas Üniversitesi önünde toplanan trans aktivistler, toplumsal cinsiyet ideolojisini sorgulayan yeni kitapları "Transmania"da ele alınan konular hakkında bir konuşma yapan yazarlar Dora Moutot ve Marguerite Stern'e karşı özellikle şiddet çağrısında bulundular. 

Moutot X’te yaptığı paylaşımda “«BİR TERF, BİR KURŞUN, SOSYAL ADALET»: Transgender aktivistlerden oluşan bir kalabalık Assas Üniversitesi'nde polisin önünde @Margueritestern ve benim öldürülmemizi istedi. (Kitabımız #Transmania üzerine bir konferans vermiştik.) Evet, bulunduğumuz yer burası. Lütfen dünya Fransa'da neler olup bittiğini bilsin,” diye yazdı.

Trans aktivist
Moutot, X’te yaptığı paylaşımda trans aktivistlerin şiddet çağrısında bulunan sloganına tepki gösterdi.

Moutot, videoda kendisinin ve Stern'in söylediklerinin bir çevirisini de ekledi.

Stern, bir polis memuru tarafından kendisine eşlik edilirken "İnanılmaz... Dava açacağım," dedi. "Ne dediklerini duydun mu Dora? Anladın mı? 'Bir TERF, bir kurşun, sosyal adalet."

Moutot'nun kameranın arkasından "Hiç utanmaları yok," diye yanıt verdiği duyulabiliyor. "Bunu polisin önünde nasıl söyleyebiliyorlar?"

Rowling, videoya yanıt vererek "Bu bir yurt içi terörizmdir" dedi.

Moutot yakın zamanda GB News'de katıldığı bir programda da kitap hakkında konuştu ve kendisini "soldan" bir feminist olarak görmesine rağmen, “cinsiyet kimliği” ortodoksisini sorgulamaya başladığı andan itibaren soldan hiç kimsenin kendisiyle konuşmadığını ve kitabını yayınlamayı düşünmediğini söyledi.

Kitabın yayınlanmasından bu yana işlerin iyiye gitmediğini, birçok mağazanın başından beri kitabı satmayı reddettiğini ve trans aktivistlerin hala kitabı stoklayanları kitaptan kurtulmaya çağırdığını açıkladı.

Moutot, kitaba yönelik tepkilerin "sağ kanatta gerçekten iyi, yelpazenin geri kalanında ise gerçekten kötü" olduğunu söyledi.