İsviçre’de iki 'queer gençlik' grubu lideri genç erkekleri cinsel olarak istismar etmekle suçlanıyor

İsviçre'de, LGBT odaklı gençlik gruplarından birinin liderleri olan bir eşcinsel çift, bakımları altındaki gençlere cinsel istismarda bulundukları suçlamasıyla soruşturuluyor.
İsviçre’de iki 'queer gençlik' grubu lideri genç erkekleri cinsel olarak istismar etmekle suçlanıyor


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 16.04.2024
Yayınlanma tarihi: 16.04.2024

İsviçre'de, LGBT odaklı gençlik gruplarından birinin liderleri olan bir eşcinsel çift, bakımları altındaki gençlere cinsel istismarda bulundukları suçlamasıyla soruşturuluyor. 42 yaşındaki Holger Niggeman ve kocası Björn, Sozialwerk.LGBT+ adlı gençlik grupları için alanlar oluşturmuşlardı. 

Holger'in, zorbalığa uğradıkları için LGBT gençlik grubundan yardım isteyen 17 yaşındaki iki gençle cinsel ilişkiye girdiği iddia ediliyor. Soruşturma sırasında, grupla ilgili belgelerde istismara dair kanıtlar bulunmuş. Grubun eski yönetim kurulu üyelerinden biri, çifti yetkililere ihbar etmiş.

Olayda adı geçen genç erkeklerden biri, sosyal medyada durumla mücadele ettiğini açıkladı. Bazı yönetim kurulu üyeleri, çiftin ilişkisinin kurum içinde tartışmalara neden olduğunu belirtti. Björn'ün de reşit olmayan bir gençle cinsel teması olduğu doğrulandı. Holger, geçici olarak istifasını sundu ancak daha sonra geri aldı. Sonrasında, çiftin St. Gallen polisine ihbar edilmesiyle soruşturma derinleşti.

LGBT
Holger'in LGBT gençlik grubundan 17 yaşındaki iki gençle cinsel ilişkiye girdiği iddia ediliyor.

Kuruluş içinde "cinselleştirilmiş atmosfer" ve tartışmalı bir ilişki yaşandığına dair iddialar var. Holger'in, sosyal medyada "köpek yavrusu oyunu" adı verilen bir cinsel fetişi tanıttığı da belirtiliyor.

Bu olay, LGBT odaklı gençlik gruplarının savunmasız gençlerin istismarını kolaylaştırmakla suçlandığı ilk durum değil. Daha önce İskoçya'da benzer suçlamalar ortaya çıkmıştı ve iki genç adam henüz reşit değillerken LGBT Youth Scotland adlı kuruluşta cinsel istismara uğradıklarını iddia etmişti.