İngiltere Kültür Bakanı, kendini trans olarak tanımlayan erkleklerin kadın sporlarından men edilmesi gerektiğini söyledi

Birleşik Krallık Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanı Lucy Frazer, biyolojik cinsiyeti erkek olan transseksüel sporcuların kadınlara karşı yarışmasının yasaklanması gerektiğini ifade etti.
İngiltere Kültür Bakanı, kendini trans olarak tanımlayan erkleklerin kadın sporlarından men edilmesi gerektiğini söyledi


Kaynak: headtopics.com
Erişim tarihi: 16.04.2024

İngiltere Kültür Bakanı Lucy Frazer 15 Nisan’da spor şeflerine yaptığı açıklamada, esas cinsiyeti (“biyolojik cinsiyeti”) erkek olan transseksüel sporcuların kadınlara karşı yarışmasının yasaklanması gerektiğini söyledi.

Kültür Bakanı spor yöneticilerine yaptığı açıklamada, transseksüel sporcuların kadınlara karşı yarışmalarının yasaklanması gerektiğini söyledi.

Mail gazetesi için bir yazı kaleme alan Frazer, spor yönetim organlarının bu konuda 'açık ve net bir tutum' belirlemeleri gerektiğini söyledi. "Kadın kategorisini koruyarak, kadınların rekabetçi sporunu güvenli ve adil tutabilir ve bir gün elit sporcu kadın olmayı hayal eden genç kızların hayalini canlı tutabilirler. NHS İngiltere'nin çocuklara ve gençlere yönelik cinsiyet değiştirme hizmetlerine ilişkin 388 sayfalık raporunda tıbbi tedaviyi destekleyici 'oldukça zayıf kanıtlar' olduğu sonucuna varmıştır.

Trans sporcu
İngiltere Kültür Bakanı Lucy Frazer, transseksüel sporcuların kadınlara karşı yarışmasının yasaklanması gerektiğini söyledi.

Zirve sırasında Frazer, İngiltere ve Galler Kriket Kurulu ile Futbol Federasyonu'nu trans sporcuların elit düzeyde kadınlara karşı yarışmasını yasaklamaya teşvik etti. 2021 yılında, Spor Konseyi Eşitlik Grubu, yönetim organları için trans kapsayıcılığı kılavuzunu yayınladı ve cinsiyetin bir sonuç üzerinde etkisi olabileceği durumlarda trans kapsayıcılığını, güvenliği ve adaleti dengelemenin her zaman mümkün olmadığını açıkça ortaya koydu.

Sağlık Bakanı Victoria Atkins, cinsiyet tedavisindeki 'gizlilik kültürünü' eleştirirken, kadın ve eşitlik bakanı Kemi Badenoch kamu kurumlarının 'korkaklığına' saldırdı. Bu yılın başlarında Fair Play for Women tarafından hazırlanan bir rapor, kadınların ve kız çocuklarının trans rakipleri tarafından yaralanmaları ve korkutulmaları nedeniyle sporu bıraktıklarını ortaya koymuştu.