İngiltere’de pedofil bir adam, kadınlar tuvaletinde gizli çekim yaparken yakalanınca 'kadın' olduğunu iddia etti

Durham'da yakalanan pedofil, kadınlar tuvaletinde suçüstü yakalanınca çarpıcı bir savunma öne sürdü: Kendisini “kadın” olarak tanımladı.
İngiltere’de pedofil bir adam, kadınlar tuvaletinde gizli çekim yaparken yakalanınca 'kadın' olduğunu iddia etti


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 04.03.2024

Rahatsız edici bir suç geçmişi olan pedofil Kurtis Mawson, İngiltere’nin Durham kentindeki bir alışveriş merkezinin kadınlar tuvaletinde kadınları gizlice filme çekerken yakalandıktan sonra 25 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kurtis Mawson tutuklanmamak için olay anında kendisini kadın olarak tanıtmaya çalıştı.

Mawson ilk olarak 5 Mart 2022 sabahı, tuvaletin üzerinde durup bölmenin üstünden eğilerek kabindeki kadınların gizlice video ve fotoğraflarını çekmeye çalıştığı için kadın müşterilerin kendisini polise ihbar etmesinin ardından tutuklandı. Tuvalette genç kızlar da vardı ve kızlar tuvalette bulunan ve Mawson'ın ne yaptığını fark eden kadınlar tarafından hızla dışarı çıkarıldılar.

Mawson'ın polis geldiğinde kabinde saklanmaya çalıştığı ve polis tuvalette kimsenin olup olmadığını sorduğunda "tiz bir ses" çıkardığı anlaşılıyor. Chronicle Live haber sitesine göre savcı, polis memurlarından birinin Mawson ile konuşmaya devam etmek için tuvaletin üstüne çıktığını ve adamın en son olarak "kendini kadın olarak tanımladığı" için kadınlar tuvaletinde olduğunu beyan ettiğini söyledi.

Polis onu tutukladığında üzerinde bir cep telefonu ve bir dijital kamera bulunuyordu. Tuvaleti kullanan kadınların görüntülerini kaydetmişti. Dijital kamerası, tuvaleti kullanan masum kadınların görüntülerini ve fotoğraflarını içeriyordu. Daha sonra Mawson'ın evi arandı ve biri çocuk cinsel istismar görüntüleri içeren iki bilgisayar da dahil olmak üzere bir dizi dijital cihaz ele geçirildi. Görüntüler ve videolar arasında 80 tanesi en ciddi kategori olan A kategorisinde sınıflandırılmıştı. Mawson daha önce polis tarafından "yüksek riskli cinsel suçlu" olarak tanımlanmış ancak buna rağmen sürekli serbest bırakılmıştı.

ingiltere, pedofil,  Kurtis Mawson, lgbt, toplumsal cinsiyet ideolojisi, tuvalet
Pedofil Kurtis Mawson, İngiltere'de bir alışveriş merkezinin kadınlar tuvaletinde gizlice film çekerken yakalanarak 25 ay hapis cezasına çarptırıldı; tutuklanmamak için olay anında kendisini kadın olarak tanıttı.

Geçtiğimiz yıl Mawson, Durham'ın Prebends Köprüsü'nde bir turiste cinsel saldırıda bulunduktan sonra tutuklanmıştı. Kadın, Mawson'ın yaklaştığını duyduğunda yerel katedralin fotoğraflarını çekiyordu, ancak başlangıçta onun da bir turist olduğunu varsaydığı için dikkat etmedi. Kısa bir süre sonra ise bacağında sıcak bir şey hissetmiş ve Mawson'ın kaçmadan önce üzerine boşaldığını fark etmişti.

Mawson'ın davası, Harry Potter yazarı JK Rowling'in: "Sadece kötü ve iğrenç yobazların iddia ettiği ve asla ama asla gerçekleşmeyeceği söylenen o şey gerçekleşti. Yine." ifadelerini kullanmasının ardından uluslararası alanda da ilgi gördü. Rowling'in X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı paylaşım, hikayenin toplumsal cinsiyet ideolojisi tartışmasıyla "alakasız" olduğunu iddia eden trans aktivistlerin tepkisine yol açtı.

Bir kullanıcının: "Peki bunun trans bireylerle tam olarak ne ilgisi var?" sorusuna Rowling şu yanıtı verdi: "Pedofil polise kendini kadın olarak tanımladığını söyledi. Ama siz onun trans olmadığını ima ediyorsunuz. Bu karara nasıl vardınız?" 

Ancak bazı trans aktivistler Mawson'ın transları "taklit ettiği" konusunda ısrar ederken, diğerleri ise onun kendisini istediği gibi tanımlamaya hakkı olduğunu savundu. Mawson'ın polisle etkileşimi sırasında, Birleşik Krallık'ın o fazla müsamahakar cinsiyet tanımlama yasalarını kullanma konusundaki stratejisi, 2023 yılının Şubat ayında yaşanan benzer bir olayı hatırlatıyor. Reduxx haber sitesi tarafından daha önce bildirilen olayda, bir erkek saldırgan Birmingham'daki New Street tren istasyonunun kadınlar tuvaletinde bir kadına cinsel saldırıda bulunduktan sonra kendisini "kadın olarak tanımladığını” iddia etmişti. Ian Bullock isimli adam polisle karşılaştığında, memurlara trans kadın olduğunu ve bu nedenle kadınlar tuvaletinde bulunduğunu söylemişti.