Georgia Eyalet Üniversitesi'nde şaşırtıcı röportaj sorusu: 'Trans topluluğuna testislerinizden birini bağışlar mıydınız?'

Georgia Eyalet Üniversitesi'nde bazı erkek öğrenciler, toplumsal cinsiyet ideolojisinin bir yansıması olarak trans erkeklere testislerini bağışlayabileceklerini söyledi.
Georgia Eyalet Üniversitesi'nde şaşırtıcı röportaj sorusu: 'Trans topluluğuna testislerinizden birini bağışlar mıydınız?'


Kaynak: americanthinker.com
Erişim tarihi: 15.05.2024
Yayınlanma tarihi: 14.05.2024

Son günlerde Amerika'daki üniversiteli öğrenciler arasında dikkat çeken bir gelişme yaşanıyor. Georgia Eyalet Üniversitesi'nde (Sloganı: "Hakikat Galip Gelecektir"), bazı erkek öğrencilerin toplumsal cinsiyet ideolojisi çılgınlığının yansıması olarak, testis bağışlamak istedikleri ortaya çıktı. Üniversite kampüsünde yapılan röportajların videosunda erkeklere yöneltilen "Toksik masküliniteyi yok etmek için testislerinizi trans kadınlara bağışlar mıydınız?" sorusuna "evet" yanıtı alınıyor.

Trans kadın
Üniversite kampüsünde yapılan röportajda, bazı erkekler testislerini trans kadınlara bağışlayabileceğini söylüyor.

Georgia State Üniversitesi, teknoloji ve ticaret alanlarında köklü bir eğitim kurumu olarak 1913 yılında kurulmuştur. Ancak, son günlerde üniversitede yaşanan bu gelişmeler birçok kişiyi şaşırtıyor. Yaklaşık yedi erkek öğrenci, testislerini "trans erkeklere" (yani biyolojik kadınlara) bağışlama fikrini kabul etmiş durumda. Bu durum, toplumdaki “cinsiyet kimliği” algısının ne kadar değiştiğini ve gençler arasında nasıl bir kabul gördüğünü sorgulamamıza neden oluyor.

Ancak, bu olayın sadece birkaç öğrenci arasında yaşandığı ve üniversitenin genel yapısını temsil etmediği unutulmamalı. Yine de, 50.000 kişi içinde yedi kişi son derece küçük bir örneklem olsa da, bu tür gelişmeler, toplumun cinsiyet ve kimlik konularında nasıl bir değişim yaşadığını gözler önüne seriyor.