Eski kadın mahkum, fırsatçı erkeklerin kadın hapishanelerine girmek için trans politikalarını kullandığını söyledi

Eski üniversite yüzücüsü Riley Gaines, kadın hakları savunucusu ve eski mahkum Amie Ishikawa ile transseksüel politikalarından yararlanan fırsatçılar hakkında konuştu.
Eski kadın mahkum, fırsatçı erkeklerin kadın hapishanelerine girmek için trans politikalarını kullandığını söyledi


Kaynak: foxnews.com
Erişim tarihi: 20.03.2024

Eski üniversite yüzücüsü ve şu anki OutKick haber sitesi katılımcısı Riley Gaines, kadın hakları savunucusu ve eski mahkum Amie Ishikawa ile transseksüel politikalarından yararlanan fırsatçılar hakkında konuştu.

"Gaines for Girls" isimli podcast bölümünde Gaines, Ishikawa ile erkeklerin kadın olduklarını iddia ederek tamamen kadınlardan oluşan hapishanelerde barındırılmasına ilişkin tartışmalı uygulamalar hakkında konuştu. 

Ishikawa, herhangi bir erkeğin bu politikadan yararlanması için birçok neden sıraladı. Ishikawa: "Nakledilen kişilerin büyük bir kısmı, translar oldukları için değil, çetelerle ilişkisi olan veya muhbirlik yapan çok sorunlu bireyler oldukları için devletin güvende tutmakta zorlandığı kişiler. Dolayısıyla, bunlar maksimum güvenlikli dördüncü seviye erkek hapishanelerinden geliyorlar ve tamamen ayrıştırılmamış olan kadın genel nüfusuna giriyorlar." dedi.

"Şekerci dükkanına girmiş bir çocuk gibi. Ve kadın hapishanesi de kabuğu soyulmamış bir istiridye gibi. Keşfedilmeyi bekliyor çünkü gasp için çok fazla fırsat var. Bu onlar için bir altın madeni. İşte bu yüzden biz konuşurken tüm bu davalar dönüyor. Bu gibi durumlarda kazanılacak çok para var ve bu fırsatçılar beklendiği gibi bu fırsattan yararlanacaklar." diye ekledi.

Gaines de bu görüşe katılarak, "Fırsatçılar var ve sahip olduğumuz sistemler de bunu gösteriyor - fırsatçılar yüzünden kendimizden faydalanılmasına izin veriyoruz" dedi.

Trans
Eski mahkum Amie Ishikawa, hapsihanelerdeki kadınların trans olduğunu söyleyen seks suçlusu erkeklerle birlikte zorla barındırıldığını söyledi.

Ishikawa daha önce Fox News haber sitesine verdiği bir röportajda şunları söylemişti: "Kaliforniya'da hapsedilen kadınların %92'si darp edilmiş, dövülmüş ya da bir tür cinsel istismara maruz kalmıştır. Şu anda %33,8'i kayıtlı seks suçlusu olan sağlam erkek mahkumlarla birlikte zorla barındırılıyorlar. Dolayısıyla, kadınları, birçoğu hapsedilmelerine neden olan ilk travmalarına çok benzer bir duruma sokmak zalimce ve olağan dışıdır. Ve tüm popülasyonda gelişmeye başlayan çok sayıda karmaşık, travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) semptomuna neden olmuştur."

Konuşmacılar ayrıca, kadınların hamile bırakıldığına dair haberlerin ardından, kadın cezaevlerine erkek prezervatiflerinin yerleştirildiğine dair haberleri de tartıştılar. Gaines: "Prezervatif sağlayarak sadece cinsel ilişkiye izin vermekle kalmıyorlar, aynı zamanda cinsel ilişkiyi teşvik ediyorlar ve birçok durumda tecavüzü teşvik ettiklerini düşünüyorum. Çünkü yine bunlar cinsel saldırı suçlarından hüküm giymiş erkekler" dedi. Ishikawa ise hapishanelerin içindeki tıbbi tesislerde, tutukluluk sırasında hamile kalan kadınlar için seçenekler sunan tabelalar bulunduğunu söyledi. "Bu daha önce hiç sorun olmamıştı, çünkü açıkça söylemek gerekirse kadınların penisi yok" dedi.

Ishikawa, konuşmasının sonunda dinleyicileri eyalet politikaları hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve erkeklerin kadın tesislerinde barındırılıp barındırılmadığı konusunda daha bilinçli olmaya teşvik etti. Gaines ayrıca dinleyicilere ülke çapında yürütülen “Kadın Hakları Bildirgesini” desteklemelerini önerdi.

Gaines: "Bir ülke olarak, kuruluşumuzdan bu yana yaklaşık 250 yıl boyunca kadın kelimesinin tanımını yapmamış olmamız çok garip çünkü kadın kelimesini tanımlamak için hiç mücadele etmedik. Ancak 2024'e geldiğimizde, kadın kelimesini tanımlamamızın sadece gerekli değil, aynı zamanda acil olduğunu iddia ediyorum ki bu da şu anda ulus olarak nerede olduğumuzun bir kanıtıdır ve oldukça korkutucu bir durumdur." dedi.