Eşcinsel çiftlerin taşıyı annelik yoluyla evlat edinmeleri ne anlama geliyor?

Ses getiren 'Kadın Nedir?' belgeseliyle tanınan Matt Walsh, eşcinsel çiftlerin taşıyıcı annelik yoluyla çocuk sahibi olmalarını değerlendirdi.
Eşcinsel çiftlerin taşıyı annelik yoluyla evlat edinmeleri ne anlama geliyor?

 

Erişim tarihi: 12.12.2023

Kaynak: metroweekly.com

 

The Daily Wire'da yayınlanan The Matt Walsh Show'un 4 Aralık tarihli bölümünde, LGBT karşıtı görüşleriyle bilinen sunucu Matt Walsh, Fox News yorumcusu Guy Benson'ın kısa süre önce partneri Adam Wise ile birlikte taşıyıcı annelik yoluyla bir çocuk sahibi olduklarını açıklamasını ele aldı.

Walsh, Benson ve Wise'ın eşcinsel ebeveynlik ve taşıyıcı annelik ile ilgili konuları kamusal tartışmaya dolaylı olarak açtığını ve böylece Walsh gibi düşünenlerin kişisel kararları karşısında görüş ifade etmelerine olanak sağladığını ifade etti.

Walsh daha sonra iki klip yayınladı. Bunlardan biri eşcinsel bir çiftin taşıyıcı annelik deneyimlerinden ve yumurta donörünü nasıl seçtiklerinden bahsettiği, diğeri ise eski bir taşıyıcı annenin kadınlara taşıyıcı anne olmaya nasıl yaklaşacakları konusunda tavsiye ve ipuçları verdiği bir videoydu.

Walsh bu kliplere dayanarak taşıyıcı annelik eylemini şöyle değerlendirdi:

“Taşıyıcı anne, rahmini sözleşmeyle üçüncü bir tarafa devrediyor. Bu üçüncü taraf, sözleşmeye bağlı olarak rahmindeki çocuğu öldürmesini isteyebilir. Üçüncü taraf kadının hamileliğini kontrol ediyor. Kendisine verilen parayla bebek satın alıp kontrol ediyorlar. Dokuz ay dolduğunda da kadın çocuğunu doğuruyor ve bir daha görmemek üzere üçüncü tarafa teslim ediyor.”

Walsh sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Şimdi, tüm bunları, insan bedenlerinin para karşılığında kiralandığı, bebeklerin sözleşmeli anlaşmaların bir parçası olarak takas edildiği şeklinde duyuyorsanız ve kendi kendinize 'Bu insan kaçakçılığına çok benziyor' diye düşünüyorsanız, bu kaçakçılığı yapan eşcinsel çiftleri tebrik etmeye hazır olan ortalama bir ılımlı muhafazakârdan daha duyarlı biri olduğunuz anlamına gelir. Çünkü bu, tanımı gereği gerçekten de insan kaçakçılığıdır."

Eşcinsel
Matt Walsh, eşcinsel çiftlerin taşıyıcı annelik yoluyla evlat edinmelerini "çocuğu ihtiyaçlarından mahrum bırakmak" olarak değerlendirdi.

Walsh ayrıca, taşıyıcı annelik yoluyla eşcinsel çiftlerden doğan çocukların akıbetinden de yakınarak, çocuğun hayatının geri kalanında ya bir anneden ya da bir babadan yoksun kalacağını belirtti.

"[Taşıyıcı anneliğin] nihai sonucu, bir çocuğun onu doğuran kadından derhal koparılması ve duruma göre kasıtlı olarak annesiz veya babasız yetiştirilmesidir. Eşcinsel çift istediklerini elde edebilsin diye çocuk ihtiyacı olan şeyden, yani hem anneden hem de babadan mahrum bırakılacak. Tüm uygulamanın özü budur - çocuğun ihtiyaçlarını yetişkinlerin istekleriyle değiştirmek."

Walsh, çocuk sahibi olmak isteyen eşcinsel çiftlere sempati gösterilmesi fikrini reddederek, doğal yollarla gebe kalamayan heteroseksüellerin aksine, eşcinsel çiftlerin ebeveyn olmalarına yardımcı olacak hiçbir yapı olmaması gerektiğini savunuyor.

"Eşcinsel birliktelikler doğaları gereği kısırlığa mahkumdur. Bu, eşcinsel çiftlerin çocuk sahibi olmamaları gerektiğine dair doğal bir işarettir, görebileceğiniz diğer işaretler kadar açık ve barizdir. Çocuk sahibi olmamaları gerekiyor çünkü doğacak her çocuğun hem bir anneye hem de bir babaya sahip olması gerekiyor."

Walsh daha sonra bazı çocukların tek ebeveynli evlerde büyüdüğünü ve hatta yetim kaldığını, ancak bunun insan yaşamı için amaçlanan bir plan olmadığını ekledi. Ayrıca, tüm bu nedenlerden dolayı eşcinsel çiftlerin çocuk edinmelerini asla onaylamayacağını ve çocuğun ihtiyaçlarını ebeveynlerinin arzularından daha fazla önemsediğini ifade etti.