Ebeveynlerin öncülük ettiği bir grup protestocu, çocukları cinsiyet değişimine teşvik eden bakım modeline tepki gösterdi

Farklı siyasi ve dini görüşlere sahip çok sayıda protestocu, Amerikan Pediatri Akademisi'nin düzenlediği bir kongre için şehre gelen sağlık çalışanlarını çocuklara yönelik cinsiyet değiştirme prosedürleri hakkında bilinçlendirmek için protesto düzenledi.
Ebeveynlerin öncülük ettiği bir grup protestocu, çocukları cinsiyet değişimine teşvik eden bakım modeline tepki gösterdi

 

Erişim Tarihi: 27.03.2023

Kaynak: https://pitt.substack.com

 

"Bir protesto planlamak ister misiniz?" Her şey küçük bir grup mesajıyla başladı. Sayısız telefon görüşmesi, araştırma, sosyal yardım, gerçekleri kontrol etme, yazma, düzenleme, planlama ve detaylarda boğulmayla geçen on haftanın sonunda, nihayet Orangewood Balo Salonunda toplandık. Güzelce tasarlanmış afiş ve pankartlarımızı aldık ve Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) kongresi için şehirde bulunan 10.000 sağlık çalışanını eğitmek üzere Anaheim Kongre Merkezi'nin önündeki sokaklara çıktık.

AAP üyeleri bizim hedef kitlemizdi, çünkü 67.000 üyeli bu dernek, "tüm bebeklerin, çocukların, ergenlerin ve genç yetişkinlerin optimal fiziksel, zihinsel ve sosyal sağlığını ve refahını savunma" misyonunu yok sayıyor ve “cinsiyet onaylayıcı bakım" adı altında cinsiyet değişimini teşvik eden bakım modelinin hayat kurtarıcı olduğu yönündeki yanlış anlatıya öncülük ederek bilimi, daha doğrusu bilimin eksikliğini görmezden geliyor.

Misyonumuz, toplantıya katılan AAP üyelerini eğitmek ve cinsiyet değişimini teşvik eden protokolü destekleyen kanıtların sistematik bir incelemesini yapmaya teşvik etmekti. Bu incelemeyi yaparlarsa, tıpkı İngiltere ve Finlandiya ve İsveç gibi, bu protokolü destekleyen bilimsel kanıtların yetersiz olduğu kaçınılmaz sonuca varacaklardı.

Bu çok ihtiyaç duyulan incelemeyi teşvik etmek için, onların ayak işlerini yaptık. İntihar efsanesini; cinsiyet değişimini; WPATH (Dünya Transseksüel Sağlığı Meslek Birliği) ve güvenilirlik eksikliğini; ergenlik engelleyicilerin yan etkilerini; karşı cinsiyet hormonlarının yan etkilerini ve diğer ülkelerin bulgularının özetlerini ele alan bilgi formları yazdık. Çocuk doktorları cinsiyet karmaşası olan çocukları tıbbileştirmeye ve sakatlamaya iten cinsiyet kliniklerine yönlendirmek yerine onlara alternatifler sunsun diye doktorlar için kaynaklar broşürü hazırladık. Tüm bu materyaller hakem denetiminden geçirildi ve kaynak gösterilerek doğrulukları kontrol edildi.

Bu materyallerden oluşan 3.000 içerik hazırladık ve bunları doktorlara vermek üzere gruplar halinde kongre merkezinde dolaştık. Ne yazık ki AAP, doktorlarının eğitilmesini istemiyordu. Üyelerine bizden uzak durmalarını ve rozetlerini saklamalarını söyledi. Peki neden? Neden üyelerinin ebeveynlerin bakış açılarını en azından dikkate almasını istemiyorlar? Bunun cevabını biliyoruz. Gençlerin cinsiyetlerini değiştirmesi üzerinden büyük bir para kanalı kurdular ve bunu kaybetmek istemiyorlar.

Protestocular, "Hiçbir çocuk kısırlaştırılmaya rıza gösteremez" ve "Hiçbir çocuk yanlış bedende doğmaz" pankartlarıyla çocuklara yönelik cinsiyet değiştirme prosedürlerine tepki gösterdi.

Tıbbi katılımcıların tepkileri farklılık gösterdi. Bazı doktorlar materyallerimizi aldı. Bazıları ise reddetti. Bazıları sanki onlara bir torba zehir veriyormuşuz gibi sert bir şekilde "Hayır, teşekkürler" dedi. Birkaçı endişelerini dile getirdi ve birkaçı da orada olduğumuz için bize teşekkür etti. Bu topluluktaki merak eksikliği bizi şaşırttı. Bir grup barışçıl protestocuyla ilgilenmeleri gerekirdi. 

Materyal dağıtmanın yanı sıra, mesajlarımızı ileten büyük pankartlar taşıdık. Sessiz ve saygılıydık. Etiğin ilk ilkesi olan “Önce zarar verme” pankartını taşıyan grubumuz ile çocuklara sarkıntılık eden ve bağırarak küfürler savuran trans aktivistlerin yan yana gelmesi, "nefret gruplarının" kimler olduğunu açıkça ortaya koydu. Sessiz yürüyüşümüze rağmen, çocukların işlev gören vücut parçalarının kesip atılmasını destekleyen Dr. Scott Hadland tarafından "zalim protestocular" olarak adlandırıldık. İroniyi açıkça görebiliyorduk.

Planladığımız konuşmalara başladığımızda, karşı protestocular hırçınlaştı. Kızı, "cinsiyet ideolojisi tarafından öldürülen" bir anne olan ilk konuşmacımız Abigail Martinez, kızının cinsiyet değiştirdikten sonra intihar etmesi hakkında konuşurken alay edildi ve aşağılandı. Acımasızca ona daha çok ağlamasını söylediler ve üzerine yürüdüler. 

Protestonun liderliğinde bana eşlik eden arkadaşım Erin, daha fazla karşı protestocunun üzerimize gelmesini engellemek için bir bariyer olarak önümüze geçti. Ben de ona eşlik ettim. Yüzünü gizleyen ve posteriyle canlı yayın kamerasını engellemeye çalışan bir kadınla yüz yüze geldim.  Benden 15 santim uzaktaydı; nefes alışını duyabiliyordum. Bana baktı ve "N'aber?" dedi. Fokur fokur kaynıyordum. Protestoya gitmeden önce Erin'in bize söylediklerini hatırladım: “Şefkatli olun. Bunlar kayıp, üzgün insanlar." Ev yapımı tabelasını şiddetle tutan küçük ellerine baktım. Parmakları kendi yaptığı dövmelerle kaplıydı. O sadece bir çocuktu. Yanındaki arkadaşı ayakkabısız ve dağınıktı. Bir süredir yemek yememiş gibi görünüyordu. Öfkem eridi, yerini acıma ve üzüntüye bıraktı. Ailelerimizden herhangi birinin çocuklarından biri olabilirdi bunlar. Trans batağına yakalanmış çocuklar...

Cinsiyet değiştirdikten sonra pişman olup esas cinsiyetine dönen Chloe Cole ve Abel Garcia da protestoya katıldı.

Karşı protestocuların kargaşaya devam edeceğini ve bir kavga arayışında olduklarını bildiğimizden, B planımızı devreye soktuk ve konferans salonuna yöneldik. Geri çekilmeyecektik, başladığımız işi bitirecektik. Davetlilerimize sesimizi duyurmak önceliğimizdi ve dinleyicilerimiz karşı protestocular değildi. Onların kalplerini değiştirmek için değil, doktorları eğitmek için oradaydık; ancak Amerikan Pediatri Akademisi, konuşmacılarımız olan soğukkanlı ve cesur Abigail Martinez, Cat Cattison, Chloe Cole, Abel Garcia, Scott Newgent ve çocuk doktoru Julia Mason’ı dinlemek isteyen doktorları engelledi. 

Salona baktığımızda amacımıza ulaştığımızı fark ettik. Salon, tek bir amacı olan farklı gruplarla doluydu: cinsiyete karmaşası yaşayan gençlerin tıbbileştirilmesine son vermek. Hıristiyanlar, Müslümanlar, Katolikler, Yahudiler, Ateistler ve Agnostikler bir arada durdu. Demokratlar, Cumhuriyetçiler, Bağımsızlar ve Liberteryenler bir arada durdu. Doktorlar, hemşireler, psikologlar, avukatlar, aktivistler, öğretmenler, eğlence sektörü yöneticileri, ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar bir arada durdu. Bu canavarı ancak bir koalisyon olarak yenebiliriz.

Etkinliğimizi sabote etme girişimleri başarısız oldu. Beklendiği gibi kimse yaralanmadı ya da tutuklanmadı. İsimlerinin gizli kalmasını isteyenlerin kimlikleri korundu.

Basında Wesley Yang, Postmillennial, The Daily Wire, NTD TV ve The Epoch Times adlı kanallar ve ağlarda hatırı sayılır miktarda yer aldık. Ana akım medya ise yaptığımız 1500 basın açıklamasına rağmen bize yer vermedi. Ülkenin dört bir yanından gelen harika insanlarla tanıştık ve aldığımız geri bildirimler genellikle olumluydu. Tarihimizin en kutuplaşmış dönemlerinden birinde hayal bile edilemeyeni başardığımıza hala inanamıyorum: bir BİRLİK mitingi.

Çocuklara zarar vermeyi durdurması için AAP’ye baskı yapmaya devam etmeliyiz. Lütfen siz de AAP’ye bir mektup gönderin ve cinsiyet değişimini teşvik eden bakım modelinin altında yatan bilimin bağımsız bir sistematik incelemesini yapmalarını isteyin. Delillerine güvenen sistematik inceleme yapar. Ama onlar kaçmayı tercih ediyor. 

AAP politikaları nedeniyle reşit olmayan bir çocuğunuz zarar gördüyse lütfen bize ulaşın, çünkü hukuk firmaları çocuklar üzerinde bilimsel olmayan deneysel prosedürleri teşvik eden tıp topluluklarına karşı dava açmaya hazırlanıyor.