Drag queen, ev gösterilerinde çocuklara yönelik işlediği cinsel suçlar nedeniyle tutuklandı

Hüküm giymiş pedofil bir drag queen ile bağlantıları olan Oregon'lu bir başka drag queen, çocuklara yönelik cinsel suç işlediği iddiasıyla tutuklandı.
Drag queen, ev gösterilerinde çocuklara yönelik işlediği cinsel suçlar nedeniyle tutuklandı

Kaynak: thepostmillennial.com
Erişim tarihi: 07.02.2024

Hüküm giymiş pedofil bir drag queen ile bağlantıları olan Oregon'lu bir başka drag queen, çocuklara yönelik cinsel suç işlediği iddiasıyla tutuklandı.

"Stella Mess" adı altında sahne alan drag queen Eron David Griffin, evinde yarı zamanlı yürüttüğü gösterilerinde reşit olmayanlara cinsel istismarda bulunmakla suçlanıyor. Salem polisine göre, geçen yıl Ekim ayında çok sayıda küçük çocuğun Griffin’in evinde cinsel temas kurbanı olduğunu bildirmesi üzerine bir soruşturma başlatıldı.

42 yaşındaki Griffin, Kasım ayında tutuklanmıştı ancak polis daha fazla mağdur olabileceği düşüncesiyle birlikte soruşturmayı ve tutuklamayı bu hafta kamuoyuna duyurdu. Griffin üç kez üçüncü derece cinsel istismar ve fuhuşla suçlandı.

Griffin, "Stella Mess" adıyla Oregon drag pistinde sahne almış ve burada Kelsey Meta Boren isimli, sahne adı "Alwaiz Craving" olan drag sanatçısıyla arkadaş olmuştu. Boren ise 2023 yılında, birinci dereceden çocuk cinsel istismarını teşvik etmekten 11 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Boren bir ilkokulda çalışmış ve Oregon'da bir LGBT kuruluşu için drag queen elçiliği yapmıştı.

Drag queen
Drag queen Eron David Griffin, drag gösterilerinde reşit olmayan çocuklara cinsel istismarda bulunmakla suçlanıyor.

Çocuklara yönelik cinsel suçlarla itham edilen drag queen’lerin en yenilerinden biri olan Griffin, Mart 2019'da Houston Halk Kütüphanesi de, Drag Queen Storytime (Drag Queen Hikaye Saati) sanatçısının çocuklara yönelik cinsel istismar suçundan hüküm giymiş olduğunun ortaya çıkmasının ardından bir özür yayınlamıştı. "Tatiana Mala Niña" ismini kullanan transseksüel Albert Alfonso Garza, Teksas'ta 8 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulunmaktan hüküm giymişti. Houston Halk Kütüphanesi'nin drag etkinliklerinde sahne alan ikinci bir drag queen'in de gençken çocuklara karşı cinsel suçlardan hüküm giydiği ortaya çıkmıştı. Haziran 2022'de ise, gerçek adı Brice Williams olan drag queen ve LGBT gençlik savunucusu "Anastasia Diamond", 25 kez çocuk pornografisi suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştı.

Ancak Griffin'in son tutuklanması kanunla ilk karşılaşması değil. Griffin, 2002 yılında üçüncü derece cinsel istismar, ağır suç işlemeye teşebbüs ve reşit olmayan bir kişiye kontrollü madde verme suçlarından iki kez yargılanmıştı. Kendisi, reşit olmayan bir kişinin de karıştığı uyuşturucu suçlamalarından hüküm giymiş ve şartlı tahliye cezasına çarptırılmıştı. Griffin, son tutuklanmasıyla ilgili olarak kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Geçen yıl, kefaletle serbest bırakılan Griffin’e kurbanlardan uzak durması emredilmişti.