Disney'in sahibi olduğu Hulu, 'Onur Ayı' için eşcinsel flört temalı bir reality şov yayınlayacak

Disney'in sahibi olduğu yayın platformu Hulu, 1 Haziran'da başlayacak olan “Onur Ayı” programının bir parçası olarak eşcinsel flört reality şov olarak bilinen “I Kissed a Boy!” programını yayınlayacak.
Disney'in sahibi olduğu Hulu, 'Onur Ayı' için eşcinsel flört temalı bir reality şov yayınlayacak


Kaynak: breitbart.com
Erişim tarihi: 30.05.2024

Disney'in sahibi olduğu yayın platformu Hulu, 1 Haziran'da başlayacak olan “Onur Ayı” programının bir parçası olarak eşcinsel flört reality şov olarak bilinen “I Kissed a Boy!” (Bir Erkeği Öptüm) programını yayınlayacak. Hulu, BBC'nin Bir Erkeği Öptüm dizisinin ilk sezonunu da içeren "Hulu Has Pride" programını duyurdu. Dizide, on eşcinsel erkek birbirleriyle flörtleşmek üzere bir İtalyan villasına getiriliyor. Programın başlığında da geçtiği gibi, yarışmacılar hemcinsi olan diğer yarışmacılardan biriyle flört sürecine geçmeden önce seçtikleri kişiyi öpmek zorunda. 

Ayrıca, Deadline isimli internet sitesinin haberine göre gey erkekler yerine lezbiyenlerin yer aldığı spin-off dizisi “I Kissed a Girl!” (Bir Kızı Öptüm) de belirsiz bir tarihte Hulu'da yayınlanmayı bekliyor. Walt Disney Company, son aylarda Hulu ile kardeş platform Disney+'ı kademeli olarak entegre etti. Her iki hizmet de artık tek bir yayın paketinde bir arada sunuluyor. Dolayısıyla Disney+ aboneleri, Hulu'ya Disney+ uygulaması içindeki bir sekmeden erişebiliyor. 

Disney, son yıllarda LGBT temalı programları ve destekleyici politikaları agresif bir şekilde benimsemesiyle ön plana çıktı. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Disney, Florida'da çocuklara yönelik manipülasyon ve istismarı engellemek üzere oluşturulan “Eğitimde Ebeveyn Hakları” yasasıyla mücadele etti, çocuk şovları için çok sayıda transseksüel ve eşcinsel karakter oluşturdu, büyük bütçeli filmlerinin merkezine eşcinsel karakterleri koydu ve hatta LGBT temalı bir giyim serisi bile başlattı. Geçtiğimiz yıl boyunca CEO Bob Iger, ısrarlı bir şekilde şirketin sosyal mesajları azaltacağını iddia ederek finansal kayıplar yaşayacağından endişe duyan yatırımcıları sakinleştirmeye çalıştı. Ancak 2023'te Iger büyük bir maaş zammı alırken Disney, işgücünü büyük ölçüde azalttı ve bir dizi ciddi gişe fiyaskosuyla karşı karşıya kaldı.