Dışkıyla dolu evde yaşayan trans aktivist 'aile bloggerları', çocuklarının refahını tehlikeye atma suçlamasıyla tutuklandı

Trans kadın olduğunu iddia eden bir erkek ve eşi, 10 yaşındaki otizmli oğullarının 'içler acısı' koşullarda bulunmasının ardından “bir çocuğun refahını tehlikeye atmak” suçundan tutuklandı.
Dışkıyla dolu evde yaşayan trans aktivist 'aile bloggerları', çocuklarının refahını tehlikeye atma suçlamasıyla tutuklandı


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 20.02.2024

Trans kadın olduğunu iddia eden bir erkek ve eşi, 10 yaşındaki otizmli oğullarının "bakımsız" koşullarda bulunmasının ardından “bir çocuğun refahını tehlikeye atmak” ile suçlandı. Transseksüel bir kadın olduğunu iddia eden ve Kirstyn Piper adını kullanan 45 yaşındaki Robert Eugene Plummer ve 46 yaşındaki eşi Amy Plummer, küçük oğullarının refahını tehlikeye atmak suçlamasıyla New Jersey'nin Ocean County kentinde tutuklandı.

Reduxx haber sitesi, Ocean County Savcılığı'ndan rahatsız edici olayın ayrıntılarını elde etti ve New Jersey Çocuk Koruma Bölümü (DCPP) ile ilk olarak 8 Aralık'ta temasa geçildiğini ortaya çıkardı.

Bir Ocean County Dedektifi tarafından yazılan yeminli ifadeye göre, DCPP'ye ilkokulundaki bir hemşire tarafından çocuğun hijyeni ve görünüşüyle ilgili "devam eden endişeler" olduğu bildirildi. DCPP çalışanları çocuğun evine gitti ve korkunç koşullarda yaşadığını gözlemlediler. Banyonun "dışkıyla kaplı" olduğunu ve konutun etrafına, özellikle de koridora insan dışkısıyla dolu çok sayıda kova yerleştirildiğini belirttiler. DCPP, konutun "içler acısı koşullarda" olduğunu tespit etti ve evde bir dizi başka güvenlik sorunu olduğunu belirtti. Bunun üzerine polise haber verildi ve çocuk derhal evden uzaklaştırıldı. 

Ocean County Polis Departmanından bir dedektif çocukla görüştü ve çocuğun bir yıldır bu koşullarda yaşadığını öğrendi. Çocuk tuvaletin sifonunu çekmediğini ve ebeveynlerinin tuvaletin dışkı ile dolmasını bekledikten sonra atıkları kovalara doldurduklarını anlattı. Küvet de dışkıyla dolu olduğu için yıkanamıyordu ve kötü hijyeni nedeniyle okulda zorbalığa maruz kalıyordu.

Polis daha sonra çocuğun annesi Amy Plummer ile görüştü ve anne 2022 yılının Mart ayından bu yana evlerindeki borularda sorun olduğunu belirtti. Çocuğu mümkün olduğunda dışkılaması ve yıkanması için yakındaki bir markete götürdüğünü ifade etti.

Amy, birden fazla fiziksel engeli olduğunu, bu nedenle çok fazla yürüyemediğini ve geliri olmadığı için tesisatçı tutamadığını söyledi. Kadın, "Kirstyn Piper" Plummer adını kullanan ve trans kadın olduğunu iddia eden eşinin ise yardım istemeyi reddettiğini ve sorunun zaman içinde giderek daha da kötüleştiğini belirtti.

Trans aktivist
Dışkıyla dolu evde yaşayan trans aktivist "aile bloggerları", çocuklarının refahını tehlikeye atmaktan tutuklandı.

Yeminli ifadede, Robert olarak doğan Kirstyn Piper'dan bir kadın olarak bahsediliyor. Tutuklama emrinde de Robert'ın bir "kadın" olarak sınıflandırıldığı görülüyor. 

Görüşmelerin ardından Savcı Yardımcısı Christine Lento, Amy ve Kirstyn Piper'in “çocukların refahını tehlikeye atmakla” suçlanmasını onayladı. İkili 12 Aralık'ta Ocean County Hapishanesine yerleştirildi ve 19 Aralık'ta mahkemeye çıkarılmak üzere serbest bırakıldı. Savcılığa göre bir sonraki duruşma Mart ayında yapılacak.

Trans aktivistler olarak Plummer'lar sosyal medyada cinsiyet ideolojisine ve "LGBT sorunlarına" verdikleri destek hakkında sık sık paylaşımlarda bulunarak seslerini duyuruyorlar. Aktivizme girişleri, Robert'ın 2020'de kendisini "lezbiyen bir kadın" olarak tanımlamaya başlamasından sonra başlamış gibi görünüyor. Robert'ın "trans çocukları koru" etiketli sosyal medya paylaşımları yaptığı ve bu sloganı içeren çıkartmalar ve ürünler ürettiği ve sattığı görülüyor. Bazı fotoğraflarda ise oğlu "I Love My Two Mommies" (İki Annemi Seviyorum) yazılı bir tişört giyerken görülüyor.

Çift ayrıca 2016 yılında otizm teşhisi konulan oğullarının yetiştirilmesiyle ilgili paylaşımlarda bulundukları ve o zamandan beri silinmiş olan bir blog da yayınlıyordu. Robert, 2023 yılının Şubat ayında, çocukları erken yaşlardan itibaren "LGBT sorunları ve transseksüel hakları" ile tanıştırmanın önemi hakkında bir blog yazısı kaleme aldı. Blogda, "Bakıcılar olarak, cinsiyet kimlikleri veya cinsel yönelimleri ne olursa olsun çocuklarımız için güvenli ve kapsayıcı bir ortam sağlamak bizim sorumluluğumuzdur. Onları farklı bakış açılarına ve deneyimlere maruz bırakarak, farklı topluluklardan insanların karşılaştıkları benzersiz mücadeleleri anlamalarına ve takdir etmelerine yardımcı olabiliriz" diye yazdı.

Robert'ın sosyal medya hesaplarına yüklenen fotoğraf ve videolar, kendisinin ve eşi Amy'nin oğullarını birçok kez LGBT temalı etkinliklere götürdüklerini gösteriyor.

Rahatsız edici bir şekilde, Robert'ın X'te "yaş regresyonu"* hakkında transseksüel kurgu yayınlayan bir hesabı takip ettiği keşfedildi. Söz konusu hesapta, en az biri trans olan iki erkeğin küçük erkek çocuklarının kız çocuğuna dönüştürülmesiyle ilgili kurgusal hikayeleri yayınladıkları bir Patreon sayfasına da bağlantı veriliyor.

-

*Travma sonucu ortaya çıkan yaş regresyonu, kişinin stresli durumlarla başa çıkmak amacıyla çocuksu davranışlar sergilemesi ve çocuk gibi yaşamak istemesi durumudur. Örneğin oyuncaklarla oynamak, biberon kullanmak, bebeksi davranışlar sergilemek, emzik emmek, bir başkası tarafından bakım görmek istemek gibi.