Demokratlar, New Yorklu ebeveynlerin transseksüel sporcu politikasına yönelik eleştirilerine saldırdı

Seçilmiş Demokratlardan oluşan bir grup, geçen hafta yayınladıkları bir mektupla New Yorklu ebeveynlere, şehir eğitim departmanının transseksüel spor politikasına yönelik 'nefret dolu' eleştirileri nedeniyle saldırdı.
Demokratlar, New Yorklu ebeveynlerin transseksüel sporcu politikasına yönelik eleştirilerine saldırdı


Kaynak: dailywire.com
Erişim Tarihi: 22.05.2024

Seçilmiş Demokratlardan oluşan bir grup, geçen hafta yayınladıkları bir mektupla New Yorklu ebeveynlere, şehir eğitim departmanının transseksüel spor politikasına yönelik "nefret dolu" eleştirileri nedeniyle saldırdı.

Mart ayında, Manhattan'ın en büyük devlet okulu bölgelerinden birini temsil eden bir veli danışma konseyi kentin trans olduğunu iddia eden öğrencilerin karşı cinsiyetin takımında oynamasına izin veren politikasının "kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesi" çağrısında bulunan bir karar aldı.

Bağlayıcı olmayan kararında veli konseyi New York'un devlet okulu bölgesine, ebeveynler, kadın sporcular, antrenörler ve "ilgili tıp uzmanları ve evrimsel biyoloji uzmanlarını" içeren bir inceleme komitesini "derhal toplaması" çağrısında bulundu .

Eğitim departmanı yetkilileri, şehrin eğitim departmanının halihazırda kararı reddetmeyi planladığını ve transseksüel spor politikasını değiştirmeyi düşünmediklerini söyledi.

18 New York Demokratından oluşan bir grup ise, "nefret dolu, ayrımcı ve aktif olarak zararlı" olduğunu iddia ettikleri karar nedeniyle veli konseyine saldırdı ve kararın resmi olarak iptal edilmesini talep etti.

Mektupta, "Bazılarınız şüphesiz bu kararın 'sadece bir konuşma talep ettiğini' düşünse de, gerçekte bu konuşma ülkemizde, eyaletimizde, şehrimizde ve okul bölgelerinde yayılan LGBTQ+ karşıtı söylemlere dayanmaktadır ve etkisi yürek parçalayıcıdır" denildi.

Şehirdeki diğer okul aile danışma kurulları da transseksüel spor politikasıyla ilgili benzer endişelerini dile getirdi ve bazı durumlarda tartışma son derece hararetli bir hal aldı.

Bu ayın başlarında, Manhattan ilçe başkanı veli konseyinin kararını desteklediği için farklı bir toplum kurulunun bir üyesini görevden alacağını söyledi.

Geçtiğimiz ay Siena College tarafından yapılan bir ankete göre, New York Demokratlarının yarısından fazlası, lise sporcularının "yalnızca doğumda kendilerine atanan aynı cinsiyetten kişilerle yarışmalarını"  zorunlu kılmayı destekliyor.

New York seçmenlerinin yaklaşık üçte ikisi de aynı görüşe sahip.