Colorado'lu ebeveynler devlet okulundaki 'toplumsal cinsiyet ideolojisini' ifşa etti

Colorado'lu Erin ve Jon Lee çifti, kızlarının okulda katıldığı bir klüp etkinliğinde nasıl toplumsal cinsiyet ideolojisinin etkisi altında kaldığını anlatıyor.
20 Mart, 2024

İçeriği Paylaş

  • meselelgbt
  • twitter

Benzer Yazılar

Colorado'lu ebeveynler devlet okulundaki 'toplumsal cinsiyet ideolojisini' ifşa etti


Kaynak: dailycitizen.focusonthefamily.com
Erişim tarihi: 20.03.2024
Yayınlanma tarihi: 06.03.2024

Erin ve Jon Lee sıradan orta sınıf ebeveynler ve sıra dışı bir misyonları var: ebeveynlerin çocuklarını okuldaki radika toplumsal cinsiyet aktivizminden korumalarına yardımcı olmak.

Lee ailesi, genç ve duyarlı çocuklara kendilerinden ve bedenlerinden nefret etmeyi öğreten bu ideolojinin yıkıcı doğasını ilk elden biliyor. 2021 yılında, henüz ergenlik çağındaki kızları, okulda bir sanat kulübü toplantısı olduğunu düşündüğü bir toplantıya katıldığında radikal “toplumsal cinsiyet” aktivistlerinin hedefi oldu. Toplantının aslında kılık değiştirmiş bir cinsiyet ve cinsellik farkındalık kulübü olduğu ortaya çıktı ve Jon ve Erin'e göre öğrencilere bunu ailelerinden gizli tutmaları söylendi. Jon ve Erin, kızları okuldan eve gelip "trans" olduğunu açıkladığında şoke oldular.

Daha fazla soru sorduktan sonra, "sanat kulübünün" aslında dışarıdan bir aktivisti getirip, ebeveynlerinin yokluğunda öğrencilerle cinsellik, ergenlik engelleyiciler ve çok eşlilik hakkında konuşmak için bir bahane olduğunu öğrendiler. Erin'e göre, kızına şunlar söylendi: "Eğer biyolojik cinsiyetinde tam olarak rahat hissetmiyorsa, bu onun trans olduğu anlamına gelir. Ona cinsel olarak kimden hoşlandığını bilmediği için queer olduğu söylendi. Aktiviste ulaşmak için bir iletişim numarası verdiler ve ailesinin yanında güvende olmayabileceğini, bu toplantı hakkında ailesine yalan söylemenin sorun olmayacağını söylediler."

Jon, bir baba olarak kızını bu "cinsiyet tarikatından" korumak için bir şeyler yapmak zorunda hissettiğini söyledi. "O benim kızım. Onu korumam gerekiyordu. Ailemizi, kızımızı bizden koparmaya çalışan bu dışarıdaki aktivistlerden korumalıydım." Jon, "Kızımın o binaya geri adım atmasına imkan yoktu" dedi. Kızlarını derhal okuldan aldılar.

Erin, Daily Citizen'a şunları söyledi: "Okula ve okul yönetimine ulaşarak işleri doğru şekilde yapmaya ve uygun kanalları izlemeye çalıştık ama hiçbir yanıt alamadık." Böylece Erin ve Jon meseleyi kendi ellerine aldılar.

Toplumsal cinsiyet
Colorado'lu Erin ve Jon Lee çifti, kızları okulda katıldığı bir klüp etkinliğinde toplumsal cinsiyet ideolojisinin etkisi altında kalarak "trans" olduğunu ilan edince harekete geçti.

Erin şunları söyledi: "Daha önce hiç yapmadığım kamuya açık kayıt talebinde bulunma yetkisini öğrendim. Ve hükümetimizin bize karşı sorumlu olduğunu öğrendim. E-postalarını, takvimlerini ve kapalı kapılar ardında neler yaptıklarını görebiliyoruz.

Şunları ilave etti: “Bulduğum şey, ebeveynlerin arkasından çocukları dönüştürmek için derin bir gündem olduğuydu. İçinde bir cinsiyet destek planı olan 15 sayfalık bir transseksüel araç kiti buldum. Ve bu plandaki ilk soru şu: Ebeveynlerin destekliyor mu? Hayırsa, nasıl uyum sağlayacağız? Planları çocukların cinsiyet değiştirmesini sağlamak ve ailelere hemen yalan söylemek. İlkokul çağındaki bir çocuğun dönüştürdüklerine dair kanıt da bulduk. Veliler bunu öğrenip itiraz ettiler ve durumu idareye taşıdılar. Bölgeden gelen resmi yönlendirme, ilkokul öğrencisini tercih ettiği isimle çağırmaya devam etmek ve bu konuda velilere yalan söylemek oldu.”

Erin ve Jon olanlarla ilgili olarak yerel bir kolluk kuvveti memuruna ulaştı ve kendilerine, fiziksel bir temas ya da vücut parçalarının teşhiri söz konusu olmadığı için, aktivistleri kızlarını cinsel olarak istikrarsızlaştırmak için yaptıkları eylemlerden sorumlu tutmanın bir yolu olmadığı bildirildi. Çocuk cinsel suçları dedektifi olan polis memuru, durumdan çok rahatsız olduğunu ve kendisi olsaydı sesini yükseltip dinleyen herkese anlatacağını söyledi. Lee ailesi de tam olarak bunu yaptı.

Erin, şunları ifade etti: “Tüm bunlar başımıza gelmeden önce çok normal bir anneydim. Tartışmacı değildim, insanların beni sevmesini istiyordum, çatışmacı değildim ve sesimi bulmak için gerçekten derinlere inmek zorunda kaldım. Ve halka açıldığımızda, üzerimize gelen çok fazla nefret vardı. Bize yobaz, nefret dolu ve katil dediler.”

Ve ekledi: “Ancak bizim gibi bu gündemden etkilenen binlerce ebeveyn olduğunu da gördük. Kilise grupları, politikacılar ve diğer ebeveynler bu konuda sesimizi yükseltmemize yardımcı olmak için arkamızda toplandılar.”

Şimdi Erin ve Jon, ebeveynleri güçlendirmek ve çocukları bu cinsel istismarcı ideolojiden korumak için "trans" hareketinin yırtıcı doğası hakkında diğer ailelere farkındalık kazandırmaya kararlılar.