Çocuklara cinsiyet değiştirme ameliyatı yapıldığını ifşa eden doktor, devlet ajanları tarafından ziyaret edildi

Dr. Eithan Haim, Teksas Çocuk Hastanesi'ndeki çocuklara cinsiyet değiştirme ameliyatı yapıldığını ifşa etmesinin ardından “iki ajanın alışılmadık, beklenmedik ve agresif bir şekilde evine geldiğini” söyledi.
Çocuklara cinsiyet değiştirme ameliyatı yapıldığını ifşa eden doktor, devlet ajanları tarafından ziyaret edildi


Erişim tarihi: 23.01.2024
Kaynak: lifesitenews.com

Teksas Çocuk Hastanesi'nde (TCH) devam eden cinsiyet değiştirme prosedürlerini ifşa eden bir ihbarcı, ihbarının bir sonucu olarak maruz kaldığı hükümet zulmünü detaylı anlatmak için kimliğini açıkladı.

Manhattan Enstitüsü gazetecisi ve New College of Florida yönetim kurulu üyesi Christopher Rufo, 2023 yılında o zamanlar hastanenin anonim bir çalışanı olan Eitan Haim ile TCH'nin cinsiyet kliniği hakkında gerçekleştirdiği bir röportaj yayınladı. Röportaj sırasında Haim, hastane çalışanı Dr. Richard Ogden Roberts'ın, tıbbi kayıtlarında otizm de dahil olmak üzere "ciddi ruh sağlığı sorunları" olduğu belirtilen cinsiyet disforik (cinsiyet hoşnutsuzluğu yaşayan) çocuklara karşı cinsiyet hormonları reçete etmekten ve mastektomi (göğüslerin alındığı transseksüel ameliyatı) yapmaktan çekinmediğini söylediği. Üstelik otizmin, bu çocukların kişisel sıkıntılarını açıkladığı ve "cinsiyet değişiminin" depresyon ve anksiyetelerini hafifletmeyeceği biliniyordu.

Cinsiyet değişimine yönelik hormonal ve cerrahi müdahalelerin, bunlara maruz kalan kişilerde ömür boyu sürecek zihinsel ve fiziksel hasara yol açtığı ve psikolojik sorunları daha da kötüleştirdiği biliniyor.

İhbarcı, Roberts'ın o dönemde "çocukların cinsiyet değiştirmesine karşı son derece teşvik edici" bir tutum benimsediğini, "aktivist" doktorların ebeveynleri çocuklarının cinsiyet değiştirmezse intihar edeceğine inandırdığını ve Çocuk Koruma Hizmetlerine bildirme tehditleriyle bunu reddetmekten caydırdığını söyledi.

Bu ihbar, kliniğe yönelik bir devlet soruşturması açılmasına, TCH'nin çocukları ameliyat etmeyi bırakacağına dair söz vermesine ve Lone Star Eyaleti'nde reşit olmayanların "cinsiyet değiştirmesini" yasaklayan yeni bir yasa çıkarılmasına neden oldu.

Rufo, eski TCH genel cerrahı Dr. Eithan Haim ile gördüklerini ifşa etmek için ödediği bedeli konuştuğu bir başka röportaj yayınladı. Rufo şöyle diyor: "Muhtemelen TCH'nin dahili sunucularındaki adli bilgileri inceleyen ajanlar, ihbarcının izini sürdü ve ABD Savcı Yardımcısı Tina Ansari onu kovuşturmayla tehdit etti. İhbarcı tüm kişisel bilgileri redakte etmiş ve federal gizlilik yasalarının sınırları içinde kalmış olsa da, Biden yönetimi şu noktaya değinmek istedi: trans ideolojisine meydan okuyanlar devlet tarafından cezalandırılacaktır."

Cinsiyet değiştirme ameliyatı
Dr. Eithan Haim, Teksas Çocuk Hastanesi'ndeki çocuklara cinsiyet değiştirme ameliyatı yapıldığını ifşa etmesinin ardından iki ajan tarafndan ziyaret edildiğini söyledi.

Haim, "Halk bu pediatrik transseksüel programların artık farkına vardı," dedi. "İnsanlar ilk kez doktorların kız çocuklarının rahmini aldığını duydular ve dehşete düştüler. Teksas Çocuk Hastanesi'nin programı kapatmış gibi bir görüntü verdiğine dair bir sonuca vardım, oysa gerçekte hastane içinde bu program çok ciddi bir önceliğe sahip. Bunun ne kadar bariz olduğunu, ne kadar etik dışı olduğunu ve halka nasıl yalan söylediklerini fark etmeye başladım. Bu büyük bir skandal, değil mi?"

Haim, "Bir doktor olarak, bir hekim olarak bunu kamuoyuna açıklamak benim sorumluluğum," dedi. "Eğer bunu yapmazsam, bu istismar devam edebilir. Çocuklarım ve gelecek nesiller, bir şeyler yapma şansım olduğunu bilselerdi beni asla affedetmezlerdi, bunu biliyordum [...] Tüm doktorların ayağa kalkması ve bu tür şeylere karşı konuşması gerekiyor," dedi.

Haim, yasal savunması için para toplamak amacıyla düzenlenen GiveSendGo kampanya sayfasında, orijinal hikayenin kamuoyuna yansımasından bir ay sonra iki federal ajan tarafından ziyaret edildiğini söyledi: "İki federal ajan son derece alışılmadık, beklenmedik ve agresif bir güç gösterisiyle evime geldi. Bir sorgulama yapmak için ellerinden geleni yapmalarına rağmen, yanımda bir avukat bulundurmakta ısrar ettim. Ancak ayrılmadan önce bana federal bir savcı tarafından imzalanmış ve 'tıbbi kayıtlarla' ilgili bir dava nedeniyle cezai soruşturma altında olduğumu belirten bir mektup verildi."

Haim sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiçbir yasa ihlal edilmediği için (kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir hasta sağlık bilgisi ifşa edilmemiştir), bu bariz bir siyasi yıldırma girişiminden başka bir şey değildir. Bu davanın, Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı içinde, kurumsallaşmış tıbbi yolsuzlukları ve kafası karışık, ergenlik çağındaki çocuklara yönelik bu hormon temelli müdahalelerin tehlikelerini ifşa eden muhbirleri susturmayı amaçlayan son derece ideolojik bir merci tarafından yönlendirildiğine inanıyoruz. Çok büyük bir bedel ödedik (ve ödüyoruz). Emekliliğimizin tamamını, yatırımlarımızı, birikimlerimizi ve neredeyse tüm harcanabilir gelirimizi davayı canlı tutmak için yasal faturaları ödemek için harcadık" dedi. "Ayrıca ismim, beni internette acımasızca karalayan ve bir hekim olarak itibarımı tehdit eden solcu aktivistlere sızdırıldı. Bu davaya elimizden gelen her şeyi vermiş olsak da, şu anda yasal faturalar için borçlu olduğumuz yüz binleri ya da bu davayla mahkeme yoluyla mücadele etmenin mal olacağı potansiyel milyonları karşılamaya yetecek kadar gelirimiz yok."

Haim, reşit olmayanların cinsiyet değiştirmesini yasaklayan eyalet yasalarını ortadan kaldırma çabalarına karşı yasal savunmaları ve radikal transseksüel ideolojiye hizmet etmek için mesleki sorumluluklarını kötüye kullananlara karşı yasal eylemleri destekleyeceğini söylüyor.