Cinsiyet ideolojisini sorgulamayı vaaz ettiği için görevden alınan papazın çocuklarla çalışmasını engelleyen yasak kaldırıldı

Çocuklara cinsiyet ideolojisini sorgulamaları gerektiğini söylediği için görevden alınan eski din görevlisinin çocuklarla çalışmasını engelleyen yasak, hükümet kurumu tarafından uygunsuz kabul edilerek kaldırıldı.
Cinsiyet ideolojisini sorgulamayı vaaz ettiği için görevden alınan papazın çocuklarla çalışmasını engelleyen yasak kaldırıldı


Erişim tarihi: 24.01.2024
Kaynak: yahoo.com

Bir hükümet kurumu, toplumsal cinsiyet ideolojisine meydan okuyan bir vaaz veren bir okul papazının çocuklarla çalışmasının yasaklanmasının "uygun olmayacağına" karar verdi.

Çocuklara cinsiyet ideolojisini sorgulamaları gerektiğini söylediği için görevden alınan eski din görevlisi, vaazının çocukları 'dengeli tartışmaya' davet ettiğini söylüyor. 

Transseksüellerle ilgili kültür savaşları, Harry Potter yazarı JK Rowling gibi trans ideolojisine karşı çıkanlar için kayda değer kayıplara neden oluyor, ancak bu durumdan nasibini alan pek çok kişi de gündelik hayatlarına devam ediyor.

48 yaşındaki bir çocuk babası için bu savaşın içinde yer almanın kişisel bedeli ise oldukça travmatik oldu. Dr. Bernard Randall, Haziran 2019'da din görevlisi olduğu Derbyshire özel okulunun şapelinde (küçük bir ibadet ve dua mekanı) öğrencileri Kilise'nin cinsellik ve evlilik öğretisi üzerine düşünmeye davet eden bir vaaz verdi. Vaazda öğrencilere LGBT ideolojisini kabul etmek zorunda olmadıklarını, "cinsiyetin herhangi bir biyolojik faktörden oldukça bağımsız olduğunu söylemenin tutarsız olduğunu düşünmeye" hakları olduğunu söyledi.

Toplumsal cinsiyet
Cinsiyet ideolojisini sorgulamayı vaaz ettiği için görevden alınan papazın çocuklarla çalışmasını engelleyen yasak kaldırıldı.

Ancak Dr. Randall bu vaazından dolayı büyük bir öfkeyle karşılaştı ve görevden alındı. İngiltere Kilisesi'nde herhangi bir yerde ayin yönetmesi yasaklandı ve yerel otoritenin atanmış koruma görevlisinden ("LADO"), ulusal eğitim düzenleme makamları ve Hükümetin radikalleşmeyi önleme programı Prevent'e kadar bir dizi resmi kuruma sevk edildi.

Üç kurum da ona karşı herhangi bir işlem yapmak için bir neden görmedi, ancak Dr. Randall yine de bir daha asla çalışamama veya dini mesleğini yerine getirememe ihtimaliyle karşı karşıya. 

Açıklama ve Engelleme Servisi (DBS), Derbyshire'daki Trent College'da cinsiyet eşitliği ve sözde LGBT hakları üzerine bir vaaz verdikten sonra kendilerine yönlendirilen Rahip Dr Bernard Randall'a karşı "hiçbir işlem yapılmayacağını" söyledi. 

Dr Randall, haksız işten çıkarma nedeniyle iş mahkemesindeki davayı kaybettikten sonra temyize gidiyor.