BM kadın delegesi olarak seçilen bir transın, geçmişte kız kardeşinin iç çamaşırını çalmak gibi fetişist eylemlere giriştiği ortaya çıktı

Trans kadın olduğunu iddia eden bir erkeğin BM Kadın Birimi Birleşik Krallık delegesi seçilmesi, geçmişindeki uygunsuz davranışların yeniden gündeme gelmesine neden oldu.
BM kadın delegesi olarak seçilen bir transın, geçmişte kız kardeşinin iç çamaşırını çalmak gibi fetişist eylemlere giriştiği ortaya çıktı


Kaynak: reduxx.info 
Erişim tarihi: 04.03.2024  

İngiltere merkezli bir hayır kurumunda "çeşitlilik eğitimi" vermek üzere çalışan ve trans kadın olduğunu iddia eden bir erkek, gençliğinde kız kardeşinin iç çamaşırlarını çalmaktan duyduğu zevki kamuoyu önünde anlattığı rahatsız edici geçmişine rağmen, Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu ile çalışmak üzere BM Kadın Birimi Birleşik Krallık delegesi olarak seçildi. 

Toplumsal cinsiyet” üzerine eğitim hizmetleri sunan Martin “Katie” Neeves’in, BM kadın temsilciliği görevine atandığını duyurması X'te tepkilere neden oldu ve bazı eleştirmenler, Neeves’in transseksüel olmak için geçmişte fetişist bir motivasyona sahip olduğuna işaret etti. Söz konusu duyuruda Neeves: "Toplumsal cinsiyet eşitliğinin teşvik edilmesi ve kadınların güçlendirilmesine adanmış başlıca küresel ve hükümetler arası bir kuruluş olan Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu'na BM Kadın Birimi Birleşik Krallık delegesi olarak kabul edildiğimi duyurmaktan mutluluk duyuyorum." diye yazdı. 

Neeves’in 2022 yılında “çeşitlilik” üzerine eğitim verdiği bir webinar (web semineri) sırasında kız kardeşinin iç çamaşırını çalmaktan bahsettiği görüntülerin internete sızdırılmasının ardından tartışmalar patlak verdi. Görüntülerde Neeves, gençliğinde kız kardeşinin külotlarını nasıl çaldığını ve onları nasıl denediğini anlatıyordu. Webinarın klipleri ilk olarak “@SarahSurviving” adlı X kullanıcısı tarafından paylaşıldı ve kullanıcı, bu webinar oturumuna katılması için işvereni tarafından talimat aldığını söyledi. 

Görüntülerden birinde Neeves: "En eski anılarım annemin beni kız kardeşimin külotunu denerken yakalamasıydı. Bunu yaptığım zamanı hatırlıyorum, çok doğru hissetmiştim. Ama sonra annem içeri girdi ve beni yakalayıp azarladı." diyordu. "Çocukluğumda fırsat buldukça gizlice kız kardeşimin kıyafetlerini giyerdim. Ve bunu her yaptığımda kendimi çok doğru hissederdim. Ancak daha sonra bu doğru olma duyguları çok hızlı bir şekilde suçluluk, utanç ve kendinden nefret etme duygularına dönüştü. Çünkü yaptığım şey yanlıştı, kirliydi, yaramazdı ve saygın insanların yaptığı bir şey değildi." diye devam ediyordu. 

Ocak 2018'de, 48 yaşındayken Martin Neeves kendisini özel hayatında crossdressing (karşı cinsin kıyafetlerini giyme) yaparken kullandığını söylediği ikinci kişiliği "Katie" olarak ilan etmişti. Neeves, crossdressing fetişinin kendisini nasıl transseksüel olmaya yönelttiğini ise çeşitli vesilelerle anlatmıştı. Leicester Live haber sitesinde yer alan ve transseksüel olduğunu ilan ettiği röportajında Neeves, şunları söyledi: "En eski anım, üç yaşındayken kız kardeşimin külotunu giymeyi tercih ettiğim ve bunun rahatsız edici bir şey olduğunu fark etmediğim andır - ta ki annem bunu öğrenip beni azarlayana kadar. Yine de 20'li yaşlarımın başına kadar gizlice kız kardeşimin (ve kız arkadaşımın) kıyafetlerini ödünç almaya devam ettim." 

Neeves, 2022 Cool2BTrans isimli webinardan sızdırılan görüntülerde ise “lezbiyen” olduğunu ifade ederek: "Daha önce heteroseksüel bir erkek olarak etiketlenmiştim, şimdi lezbiyen olarak etiketlendim... ama açıkçası eşimin etiketi değişmedi," diyordu. 

Neeves daha önce cinsel fetişinin bir sonucu olarak karısıyla ilişkilerinin nasıl kötüleştiğini de açıklamıştı. Leicester Live’a konuşan Neeves, kocası cross-dresser olan bir kadın hakkında bir televizyon programı izlerken karısına kendi durumunu itiraf ettiği anı şöyle anlatıyor: “O zamanki karım şaka yollu bir şekilde ‘bunu bana asla yapmazsın, değil mi?’ dedi. Ben de ona, ‘aslında yapıyorum’ dedim. Bu konuyu kapattık ve 13 yıl birlikte yaşadık ama bu konu hep oradaydı ve nihayet boşandık.” dedi. 
 

transseksüel, Munroe Bergdorf, Martin Katie Neeves, crossdressing, trans kadın, ergenlik engelleyici ilaçlar, cinsiyet değiştirme, LGBT, toplumsal cinsiyet, lezbiyen, heteroseksüel, trans çocuk
Martin “Katie” Neeves, crossdressing fetişinin kendisini transseksüel olmaya yönelttiğini söylüyor.

Neeves transseksüel olduğunu kamuoyuna duyurmaya karar verdi ve tüm fotoğraf alıcılarına göndermek üzere bir dizi video hazırladı. Videolarda Neeves, bir fetiş olarak crossdressing'e nasıl başladığını, kızları kıskandığını ve yirmili yaşlarında bunu bir hobi olarak "benimsemeye" başladığını anlattı. Neeves, bir "ruh" ile iletişim kuran bir kâhine danıştıktan sonra aslında bir kadın olduğunu kendine "itiraf edebildiğini" açıkladı. 

Neeves, şarkı formatında yayınladığı 2022 tarihli bir videoda, ergenlik engelleyici ilaçlar yoluyla çocukların cinsiyet değiştirme sürecine başlamaları gerektiğini savundu ve üstü kapalı olarak çocukların bu sürece 3 yaş gibi küçük bir yaşta başlayabileceklerini öne sürdü. Neeves, kendisinin hem ITV'nin hem de BBC'nin uzman listelerinde yer aldığını iddia etti ve yalnızca kadınlara yönelik hizmet ve olanaklara karşı kampanya yürüttü. 

Geçtiğimiz Eylül ayında ise Neeves, Doğu ve Batı Midlands Kadın Ödülleri'nde verilen “Üstün Kadın LGBT Şampiyonu” ödülüne layık görüldü. Resmi web sitesine göre, Kadın Ödüllerinin amacı “farkındalığı artırmak, tüm kültürlerden, topluluklardan, ırklardan ve inançlardan kadınların tüm sektörlerde yaptıkları sıkı çalışmayı ve değerli katkıları tanımak ve onurlandırmak" olarak geçiyor. 

Neeves, ödül haberini paylaştığı sosyal medya paylaşımlarında son on iki ayda aldığı diğer ödüllerle de övündü. “Bu benim için geçirdiğim en muhteşem yıl oldu; son 12 ayda 2023 İngiliz Çeşitlilik Ödülleri Yılın Kahramanı Ödülü, 2022 Şehirdeki Trans Toplum Şampiyonu Ödülü ve 2023 This is Us Eğitim ve Gelişim Ödülünü kazandım. Ayrıca DIVA Power List 2023'te yer aldım, DIVA Ödülleri Yılın İsimsiz Kahramanı 2023 Finalisti oldum ve LinkedIn Top Voice (En İyi Ses) olarak seçildim ve BBC Sounds dizisi 'Time for some LGBTea' programının yardımcı sunucusu oldum.” diye yazdı. 

Geçtiğimiz ay trans aktivist Munroe Bergdorf'un kadın delegesi olarak seçildiği haberinin yayılmasının ardından BM Birleşik Krallık Kadın Birimi, kadın hakları gruplarının ve kampanyacıların incelemesine maruz kaldı. Bergdorf, daha önce İngiltere'deki çocuklara yönelik bir yardım kuruluşundan “koruma etiği ihlali” nedeniyle çıkarılmıştı. Trans model, Birleşik Krallık Çocuklara Eziyeti Önleme Ulusal Derneği (NPSCC) için bir kampanyacı olarak işe alınmış ancak kısa bir süre sonra çocukları kendisine sosyal medyada özel olarak mesaj göndermeye davet ettiği ortaya çıkınca koruma etiğini ihlal ettiği için bu görevden alınmıştı. Tartışmalar sırasında Bergdorf'un profesyonel bir fotoğrafçının "seks işçileri" konulu portre serisi için poz verdiği de ortaya çıkmıştı.