BM destekli yeni yasal tavsiyeler reşit olmayanlarla cinsel ilişkiyi normalleştiriyor

Birleşmiş Milletler'in desteğiyle uluslararası hukuk uzmanları tarafından hazırlanan şok edici bir rapor, reşit olmayanlarla cinsel ilişkinin normalleştirilmesinin kapılarını aralıyor.
BM destekli yeni yasal tavsiyeler reşit olmayanlarla cinsel ilişkiyi normalleştiriyor

 

Erişim tarihi: 19.04.2023

Kerry J. Byrne, Fox News

 

Cenevre merkezli Uluslararası Hukukçular Komisyonu, Mart ayında UNAIDS ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin desteğiyle kaleme aldığı yazıda, "Cinsel ilişkiye rıza gösterme yaşı yerel olarak belirlenmiş asgari yaşın altında olan kişilerin dahil olduğu cinsel davranışlar, hukuken olmasa da fiilen rızaya dayalı olabilir" dedi.

Rapor "Seks, Üreme, Uyuşturucu Kullanımı, HIV, Evsizlik ve Yoksullukla İlişkili Davranışları Yasaklayan Ceza Hukukuna İnsan Hakları Temelli Bir Yaklaşım için 8 Mart İlkeleri" başlığını taşıyor. Rapor, grubun web sitesinde ön planda yayınlanıyor. Rapor, yetişkinler ve reşit olmayanlar arasındaki cinsel ilişkinin suç olmaktan çıkarılması için aktif bir çağrıda bulunmasa da çocukların cinsel karar verme ehliyetine ve yasal hakkına sahip olduğunu belirtiyor. Raporda cinsel rıza için önerilen bir yaş belirtilmemiş.

"Birleşmiş Milletler'e göre çocuklar yetişkinlerle seks yapmaya rıza gösterebilir. Başından beri plan buydu," diyen sosyal medya fenomeni Ian Miles Cheong hafta sonu 538.000 takipçili hesabında tweet atarak tepkisini dile getirdi.

Kadın hakları ile cinsel rıza yaşı arasında bir bağlantı olduğunu öne süren komisyon, bu belgeyi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle internet üzerinden yayınladı. Küresel seçkin hukuk beyinlerinden oluşan uluslararası bir entrika bir zamanlar akla hayale gelmeyecek tavsiyeleri, pedofilinin normalleştirilebileceğini öne sürüyor gibi görünüyor.

reşit olmayan
BM destekli yeni yasal tavsiyeler reşit olmayanlarla cinsel ilişkiyi normalleştiriyor.

Bu olay sosyal medyada dünya çapında dehşete düşen insanların tepkilerine yol açtı. Eski Ulusal Hokey Ligi yıldızı ve Kanadalı altın olimpiyat madalyalı sporcu Theo Fleury Twitter'da "BM pedofillerle dolu!!!!" diye yazdı. Avustralya'nın Melbourne kentinden kadın hakları aktivisti Michelle Uriarau ise "Bu iğrenç BM raporu... çocuklar ve reşit olmayanlar arasında bile cinsel ilişkiyi suç olmaktan çıkarmayı amaçlıyor. Şeytanlık!" diye tweet attı. Ayrıca raporun Dünya Kadınlar Günü'nde yayınlanmasının "her yerdeki kadınlara gaslighting yapmayı" başardığını ifade etti. (Gaslighting, bir psikolojik manipülasyon türüdür. Kişinin kendi amaçları ve çıkarları doğrultusunda mağdur kişiyi kendinden, algılarından, düşüncelerinden ve duygularından şüpheye düşürmesidir.)

Uluslararası Hukukçular Komisyonu, raporunda "Bu bağlamda, ceza hukukunun uygulanması, 18 yaşından küçük kişilerin rızaya dayalı cinsel davranışlarda bulunma konusunda karar verme haklarını ve kapasitelerini ve kendilerini ilgilendiren konularda dinlenilme haklarını yansıtmalıdır." ifadesine yer verdi. Ayrıca, "Gelişen kapasiteleri ve ilerleyen özerklikleri uyarınca, 18 yaşın altındaki kişiler yaşları, olgunlukları ve yüksek menfaatleri göz önünde bulundurularak ve ayrımcılık yasağı güvencelerine özel dikkat gösterilerek kendilerini etkileyen kararlara katılmalıdır." ifadesini ekledi.

Uluslararası hukuk elitlerinin şok edici tavsiyeleri, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve dünyanın dört bir yanında son zamanlarda şaşırtıcı bir hızla gelişen bir dizi önemli olayın altını çiziyor. Her bir gelişme, otorite konumundaki kişilerin çocukları cinselleştirmek amacıyla yasal sınırları, toplumsal yapıları ve bir zamanlar evrensel olan tabuları yıkmak için çalıştıklarını gösteriyor. Bu gelişmelerden biri, uluslararası bir fuhuş çetesini yönetmekten suçlu bulunan Jeffrey Epstein'ın, reşit olmayan kızları küresel güç sahiplerine sunduğunun ortaya çıkmasıdır.

pedofili
Bir çocuk fuhuş çetesini yönetmekten suçlu bulunan Jeffrey Epstein.

Ayrıca, bilinen tüm tarihi emsallere meydan okunması ve popüler kültür ve eğitim tarafından yapılan körükleme sonucu transseksüellerin sayısında ani artış ve transseksüel kültüründe normalleşme de söz konusudur. Buna ek olarak, eğitimciler artık pek çok durumda, sınıfları giderek cinselleşirken, ebeveynlerin çocukları üzerinde sınırlı hakları olduğunu yüzsüzce ifade etmektedir.

Fox News Digital, konu hakkında yorumlarını duymak için için Uluslararası Hukukçular Komisyonu, UNAIDS ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'ne ulaştı. Grubun açıklamasına göre rapor, "2018 yılında BM HIV/AIDS Ortak Programı (UNAIDS) ve İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) ile birlikte Uluslararası Hukukçular Komisyonu tarafından bazı ceza kanunlarının insan hakları üzerindeki zararlı etkilerinin ele alınmasında hukukçuların rolünü tartışmak üzere düzenlenen ilk uzman toplantısının ardından, beş yıllık bir danışma süreci sonucunda hazırlanmıştır." Ayrıca, "Detaylandırma süreci ... uzman hukukçuları, akademisyenleri, hukuk uygulayıcılarını, insan hakları savunucularını ve farklı hukuk geleneklerinde çalışan çeşitli sivil toplum örgütlerini içermiştir." denilmiştir. Yani tüm bu kişiler, reşit olmayanlarla cinsel ilişkinin normalleştirilmesi amacına hizmet etmiştir.