Birleşik Krallık Ticaret Bakanı, kamu kurumlarının toplumsal cinsiyet ideolojisi konusundaki 'korkaklığını' eleştirdi

Birleşik Krallık Ticaret Bakanı Kemi Badenoch, kamu kurumlarının trans meseleleri konusundaki tarafsız duruşunu eleştirerek 'daha fazla cesaret' göstermelerini talep etti.
Birleşik Krallık Ticaret Bakanı, kamu kurumlarının toplumsal cinsiyet ideolojisi konusundaki 'korkaklığını' eleştirdi


Kaynak: dailymail.co.uk
Erişim tarihi: 17.04.2024
Yayınlanma tarihi: 14.04.2024

Birleşik Krallık Ticaret Bakanı Kemi Badenoch, kamu kurumlarının toplumsal cinsiyet ideolojisi konusundaki 'korkaklığını' sert bir dille eleştirdi. Badenoch Ulusal Sağlık Servisi’ni (NHS), polisi ve üniversiteleri trans ideolojisi ve çocuklara yönelik muamele konusunda tarafsız davranmamakla suçladı.

Nisan başında yayınlanan Cass Raporu, ergenlik engelleyiciler ve karşı cinsiyet hormonlarının kullanımına ilişkin araştırma ve kanıt eksikliği nedeniyle çocukların hayal kırıklığına uğratıldığını ortaya koydu. 2020 yılında görevlendirilen Dr. Hilary Cass tarafından hazırlanan rapora göre, cinsiyet değiştirme hizmetleri şu anda 'oldukça zayıf kanıtlara' dayalı bir alandır ve gençler 'fırtınalı bir sosyal söylem' içinde bulunmaktadır.

Sunday Times'da yazan Badenoch, 'etkili pozisyonlarda bulunanların korkaklığına' saldırarak, bunun 'militanların saçmalıklarından daha kötü' olduğunu ifade etti. Ayrıca kamu kurumlarının kendilerini nasıl yönettiklerinin gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Toplumsal cinsiyet
Birleşik Krallık Ticaret Bakanı Kemi Badenoch, kamu kurumlarının toplumsal cinsiyet meseleleri konusunda "daha fazla cesaret" göstermelerini talep etti.

'Bağımsız olabilirler ancak artık tarafsız değiller. Siyasetçiler kontrolü devrettikçe, pek çok kurum ideolojik aktivistler tarafından ele geçirildi' diye devam etti. 'İncelemenin tavsiyelerinin bir çoğunun temelinde, kurumların kendi kendilerini düzenleme konusundaki başarısızlıkları yatmaktadır. Bakanlar defalarca müdahalede bulundular ancak artık kurum liderlerinin adım atma ve tarafsızlığı yeniden tesis etme zamanı geldi. Ayrıca kamu sektörü genelinde karar alma süreçlerinin derinlemesine gözden geçirilmesinin de zamanı gelmiştir. Nasıl oluyor da üst düzey liderler yasaları görmezden geliyor ve Stonewall gibi grupların yasaların ne olması gerektiğini belirlemelerine izin veriyor?' dedi.