Bir öğrenci “erkekler hamile kalamaz” dediği için sınavında başarısız oldu

ABD, Seattle'daki bir devlet okulunda 10. sınıf öğrencisi, sadece erkeklerin penisi olabileceğini ve sadece kadınların hamile kalabileceğini söylediği için sınavında başarısız oldu.
Bir öğrenci “erkekler hamile kalamaz” dediği için sınavında başarısız oldu

 

Erişim tarihi: 05.01.2024

Kaynak: christianpost.com

 

Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletinde bulunan Seattle'daki bir devlet okulunda okuyan bir 10. sınıf öğrencisi, sadece erkeklerin penisi olabileceğini ve sadece kadınların hamile kalabileceğini söylediği için sınavında başarısız oldu. Okul ise gelen tepkiler üzerine ilgili öğretmenin sayfasını web sitesinden kaldırdı.

Elde edilen ekran görüntülerine göre, Chief Sealth International High School'da Dünya Tarihi dersi alan öğrencilere, "Cinsiyet ve Cinsiyeti Anlamak" konulu sınavda doğru-yanlış soruları soruldu. Sınavda ayrıca transların cinsel yönelimlerine ilişkin sorular da soruldu.

Oğlunun olumsuz etkilenmesinden korktuğu için adının açıklanmasını istemeyen öğrencinin annesi, Pazar günü Jason Rantz Show'da olayı anlattı. Duruma ilişkin "hayal kırıklığını ve öfkesini" dile getiren anne, okulun bu konuya hiç değinmediğini ifade etti.

Cinsiyet ideolojisinin artık "çok ileri" gittiğine inanan anne: "Yanlış bilgi öğretilmesinin ve öğrencilere inançlarına aykırı cevaplar verme zorunluluğu dayatılarak bunu yapmadıklarında düşük puanlar verilmesinin nasıl yasal olduğunu idrak etmeye çalışıyorum" dedi.

Anne ayrıca oğlunun okuldaki yetkililer tarafından rutin olarak aşağılandığını, "ırkçı" ve "ataerkilliğin ürünü" gibi sözlerle rahatsız edildiğini söyledi.

LGBT
10. sınıf öğrencisi LGBT ideolojisine karşı çıkarak sadece kadınların hamile kalabileceğini söylediği için sınavında başarısız oldu.

Seattle Devlet Okulları (SPS) sözcüsü yaptığı açıklamada, okulda "yaklaşık iki hafta önce bir bilgi deneme sınavı uygulandığını", ancak "sınav sonuçlarının öğrencilerin ‘küresel ekonomi, toplum ve kültür araştırmalarını’ amaçlayan derslere ait notlarını etkilemediğini" söyledi.

Sözcü, "SPS, başta ırkçılık ve ataerkillik gibi güç sistemlerinin incelenmesi olmak üzere, güncel konuların araştırılmasını teşvik eden kapsayıcı ortamlar geliştirmeye kararlıdır" diye ekledi. "Bu kararlılık, bu konularda düşünceli bir diyalog için alan sağlamaya kadar uzanmaktadır."

Chief Sealth Uluslararası Lisesi'nde tarih ve sosyal bilgiler dersleri için hazırlanan ders kılavuzu "kimlik", "güç ve baskı", "direniş ve kurtuluş" ve "yerlilik" gibi terimleri kapsıyor.

Jason Rantz'a göre, cinsiyet sorularının yer aldığı Dünya Tarihi dersinin öğretmeni LGBT savunucusu Ian Golash, Perşembe günü itibariyle web sitesindeki personel profili kaldırılsa da hala okulda sosyal bilgiler bölümünün dekanı olarak çalışmakta.