Bebekli ebeveynler için düzenlenen ve neredeyse çıplak erkekler içeren drag gösterisi öfkeyle karşılandı

İngiltere'de bir kabare şirketinin ebeveynler ve bebekleri için düzenlediği drag gösterisi, etkinliklerdeki performans kliplerinin viral olmasının ardından sosyal medyada topa tutuldu.
Bebekli ebeveynler için düzenlenen ve neredeyse çıplak erkekler içeren drag gösterisi öfkeyle karşılandı

Kaynak: foxnews.com
Erişim tarihi: 02.02.2024

İngiltere'de "bebekler ve ebeveynleri için drag gösterileri" düzenleyen bir kabare şirketi olan "CABABABARAVE", etkinliklerdeki performans kliplerinin viral haline gelmesinin ardından sosyal medyada topa tutuldu.

X’te (eski adıyla Twitter) ve şirketin Instagram hesabında paylaşılan video kliplerde, cinsel eylemlerde kullanılan kölelik kıyafetleri ve tanga giyen erkekler twerk yaparken ve kışkırtıcı bir şekilde dans ederken görülüyor.

Caba Baba Rave'in tanıtım materyalinde gösteriler şu şekilde tanıtılıyor, "ebeveynler ve bebekleri için heyecan verici yeni bir etkinlik! Küçük bir öğleden sonrası keyfi olarak, bebekler için büyüleyici duyusal anların serpiştirildiği hayranlık uyandıran bir kabare... bir ÇILGINLIK ile bitiyor.”

Şirket, "bir elinde bebeğini, diğer elinde bira bardağını tutarken sürekli eğlenmek isteyen" iki anne tarafından kurulduğunu söylüyor.

"Anneler olarak kendimizin de gitmek isteyeceği türden bir etkinlik yaratmak istedik. Çocuk şarkılarını bir yere kadar dinleyebilirsiniz. Ebeveynlere 'büyük bir Londra gecesi' deneyimi yaşatmak istedik... kabare, içki ve dans... ama bebeğinizi getirebileceğiniz ve yatma vaktinde hala evde olabileceğiniz bir gece." Etkinliğe ev sahipliği yapan bir mekanın tanıtım materyalinde bu ifadeler yer aldı.

Bir gösterinin videoları, İngiliz siyaset yorumcusu Dominique Samuels ve LGBT karşıtı bir sosyal medya hesabı olan Libs of TikTok tarafından paylaşıldıktan sonra X'te patladı. Samuels performansları "kesinlikle iğrenç" olarak nitelendirdi. 

Görüntüler karşısında dehşete düşen tek kişi o değildi. Eski UFC/MMA dövüşçüsü Jake Shields, "Bir erkeğin bunu çocukların önünde yapmak istemesi için aklıma tek bir neden geliyor" diye yazdı.

Drag gösterisi
"Bebek drag gösterisi" CABABARAVE etkinliklerine ait fotoğraf ve videolar sosyal medyada tepki topladı.

İngiliz TV sunucusu Liv Boeree, ebeveynlerin sağduyulu olup olmadığını merak etti. "Neyse ki çoğu insan bu tür bir gösterinin küçük çocuklar için kesinlikle uygun olmadığını bilecek kadar sağduyuya sahip. Ama bu ebeveynler neden sağduyuya sahip değil? En başından beri hiç sahip olmadılar mı? Yoksa başka bir şey mi onlara bunu kaybettirdi?" diye sordu.

Libs of TikTok, şirketin 4 milyondan fazla görüntüleme alan bir Instagram gönderisini paylaştı. Caba Baba Rave o zamandan beri hesabını gizli tutuyor.

Bir başka klipte, topuklu ayakkabı giymiş bir erkek, bebeklerle dolu bir odada twerk yaparken, benzer şekilde giyinmiş bir başka adam bebeklerin ve ebeveynlerin etrafında müstehcen bir şekilde dans ediyor.

Bağımsız gazeteci Andy Ngo, sosyal medyada gösterilerden pek çok fotoğraf paylaştı. Fotoğraflardan biri, neredeyse çıplak bir kadının bir çocuğu havaya kaldırdığını gösteriyor. 

Londra'da Caba Baba Rave etkinliklerine ev sahipliği yapan bir mekânın bir sonraki gösterisi biletleri ise tükendi. Mekan, gösterilerini "aile dostu" ve "5 yaşından küçükler" için uygun olarak tanıtıyor ve Twitter'da paylaştığı bir mesajda da bu gösteriyi "bebeklere yönelik duyusal anlarla ebeveynler için tasarlandı" şeklinde savunuyor. 

Yapılan açıklamada, "2023 VAULT Festival programının bir parçası olan CABABABARAVE'e yönelik sosyal medyada yer alan yorumların farkındayız. Kabare gösterisi, bebekler için duyusal anlarla ebeveynler için tasarlanmıştır ve küçük bebekleri olan ebeveynler için eğlenceli ve sıcak bir alandır" denildi.

Sosyal medya hesabı kapatılmadan önce yapılan bir incelemeye göre, Caba Baba Rave çocuklar için özel partiler de sunuyordu.