Bebek bezi takıntılı kadının aslında bir kadın olmadığı tespit edildi

Kirli yetişkin bezlerini çocuk kreşlerine atmakla suçlanan Abbie Taylor'un sosyal medyaya düşen fotoğraflarından esasen erkek olduğu anlaşıldı.
Bebek bezi takıntılı kadının aslında bir kadın olmadığı tespit edildi


Erişim tarihi: 18.01.2024
Kaynak: spiked-online.com

Seçkin medya, toplumdaki en ahlaksız adamlardan bazılarının kadın olduğunu iddia etmekte ısrarcı.

Eski adı Martin Tarling olan 'Abbie Taylor', medyanın 'kadın' olarak adlandırdığı, kötü niyetli erkeklerden oluşan listedeki en yeni isim olarak karşımıza çıkıyor.

Bu hafta X'te, Sky News tarafından Taylor'ın olayını anlatan bir gönderi yayınlandı. Gönderide, "Kirli yetişkin bezlerini çocuk kreşlerine atmakla suçlanan bir kadın bu suçlamaları reddetti" yazıyordu. Ancak hikayenin aslı, Taylor'ın fotoğrafta yer aldığı şekliyle, kirli sakallı ve pembe saçlı orta yaşlı bir adam olmasıydı. 

Sosyal medya kullanıcıları anında olayı anladı. Çok sayıda şikayetin ardından Sky News gönderiyi hızla sildi ve değiştirilmiş bir şekilde yeniden paylaştı. Bu kez Taylor'dan 'transseksüel bir kadın' olarak söz ediyordu.

Sky News bunu yapan tek haber kanalı değil. Yerel gazete Chronicle Live da Taylor’ı 'South Shields kadını' olarak adlandırdı. Daily Mail bile Taylor'ın mahkemeye çıkışıyla ilgili haber yazısında ondan kadın zamirleri kullandı. (İngilizcede “o” zamiri cinsiyet belli eder, kendi cinsiyetini reddeden kişiler kendilerinden söz edilirken cinsiyetsiz veya karşı cinsiyete ait zamirlerin kullanılmasını talep eder.)

Kirli yetişkin bezlerini çocuk kreşlerine atmakla suçlanan Abbie Taylor'un sosyal medyaya düşen fotoğraflarından pembe saçlı bir erkek olduğu anlaşıldı.

Medyanın Taylor'ın tercih ettiği zamirleri kullanması, işlediği iddia edilen suçların tuhaflığı göz önüne alındığında daha da dikkat çekici görünüyor. 45 yaşındaki Taylor, bir yıl boyunca Güney Tyneside bölgesindeki çeşitli kreşlerin bahçesine kirli yetişkin bezlerini atmakla suçlanıyor. Bunun da ötesinde, yerel kreşlerden atık torbası çaldığı, içinde kirli bebek bezleri bulunan bu torbaları halka açık çöp kutularına sakladığı, çocukların biberonlarına ve bir kreş binasının dış kısımlarına dışkı sürdüğü iddia ediliyor. Taylor ise tüm suçlamaları reddediyor.

Bu olayların yaşandığı sırada, Taylor'ın ayrıca cezai davranış emrini de ihlal ettiği iddia ediliyordu. Bu emir, makul bir mazereti olmaksızın bir kreşe 10 metre mesafede bulunmasını yasaklıyordu. Bu da Taylor'ın daha önce de kreşlerin içinde ve çevresinde bulunduğunu gösteriyor.

Bu tür vakalar artık dehşet verici bir sıklıkla gerçekleşiyor. Kendini kadın olarak etiketleyen bir erkek ne zaman iğrenç bir cinsel suçla suçlansa, medya onun bir kadın olduğu konusunda ısrar ediyor. Daha önce de trans kadın Naomi O'Brien, başka bir erkeğin küçük bir çocuğa cinsel istismarda bulunmasına yardım ettiği gerekçesiyle dört yıl üç ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Yerel gazetelerden BBC'ye kadar çeşitli haber kaynakları O'Brien'ın bir erkek olduğu gerçeğinden hiç bahsetmemişti. Greater Manchester Polisi bile, sabıka fotoğrafında erkek olduğu açıkça görülmesine rağmen, O'Brien'ı ‘saldırgan bir kadın' olarak adlandırmıştı.