Başkan adayı Eduardo Verástegui, LGBT ideolojisinin Meksika'ya 'bulaşmasına' izin vermeyeceğine söz verdi

Meksikalı başkan adayı Eduardo Verástegui, LGBT gündemine şiddetle karşı çıktığını ve başkan seçilmesi halinde çocukları LGBT ideolojisinden koruyacağını söyledi.
Başkan adayı Eduardo Verástegui, LGBT ideolojisinin Meksika'ya 'bulaşmasına' izin vermeyeceğine söz verdi

 

Erişim tarihi: 20.12.2023

Kaynak: lifesitenews.com

 

Kürtaj karşıtı Katolik aktör Eduardo Verástegui, başkan seçilmesi halinde LGBT ideolojisinin Meksika'ya "bulaşmasına" izin vermeyeceğini, okullardaki çocukları cinsellikten koruyacağına ve erkekleri kadın spor müsabakalarından uzak tutacağına söz verdi.

Kürtaj karşıtı Katolik aktör ve Özgürlüğün Sesi (Sound of Freedom) filminin yapımcısı Eduardo Verástegui, Meksikalı bir başkan adayı olarak LGBT gündemine şiddetle karşı çıktığını ve çocukları okullarda gökkuşağı gibi "beyin yıkama" ve "cinselleştirmelerden" koruyacağını  söyledi.

Verástegui, X'te yaptığı bir paylaşımla, eğer başkan seçilirse LGBT ideolojisinin Meksika'ya "bulaşmasına" izin vermeyeceğini açıkladı. Okul çağındaki çocukların cinselleştirilmesine, kamusal ‘’Onur’’ Yürüyüşü propagandasına, eşcinsellerin evlat edinmesine, kadın sporlarında yarışan transeksüellere ve gökkuşağı bayrağının temsil ettiği tüm gündeme karşı çıkacağını söyledi.

"Çok açık söyleyeyim. Eğer bana Meksika Başkanı olma fırsatı verilirse, tüm LGBT alfabesinin ve daha fazlasının ulusumuzu kirletmeye devam etmesine izin vermeyeceğim. Meksikalı çocukların okullarda cinsiyet ideolojisini destekleyen kitaplarla cinselleştirilmesini ve beyinlerinin yıkanmasını istemiyorum. Ne kamusal alanlarda propaganda olacak, ne de çocukları anne ve baba sahibi olmaktan mahrum bırakan evlat edinmeler. Evlat edinme hakkı yoktur, çocukların evlat edinilme hakkı vardır.

Tüm Meksikalılar ayrıcalıklar olmadan aynı fırsatlara sahip olacak. Ve spor müsabakalarında kadınların yerini gasp eden, onları fiziksel avantaja sahip sporcuların zaferlerinin seyircisi haline getiren hiçbir erkek olmayacak. Meksika'da çok güzel bir bayrağımız var ve bizi temsil eden tek bayrak bu, hepimiz ona sığıyoruz. Gürültücü bir azınlığa ait grupların gelip ulusumuzun büyük çoğunluğunu etkileyen kamu politikalarını belirlemesine izin vermeyeceğiz.

Aslanın kükremesi şimdiden duyulabiliyor. Yaşasın aile!”

Meksikalı başkan adayı Eduardo Verástegui, LGBT gündemine şiddetle karşı çıktığını ve başkan seçilmesi halinde çocukları LGBT ideolojisinden koruyacağını söyledi.

Verástegui, 7 Eylül'de Meksika'nın 2024 seçimleri için başkan adayı olarak başvurdu. İsminin başkanlık oylamasına girebilmesi için Ocak ayı başına kadar 1 milyona yakın imza toplaması gerekiyor.

Verástegui adaylığını açıklarken, “Benim mücadelem yaşam için. Benim mücadelem özgürlük için. Aynı yaşlı insanları iktidardan uzaklaştırmanın zamanı geldi. Yolsuzluğun ve cezasızlığın ortadan kaldırılması için ülkemizin yeni bir siyaset yapma biçimine ihtiyacı var. Şimdi tam zamanı! Meksika'mız için elimizden geleni yapalım!”

Verástegui, yazın çocuk kaçakçılığını açığa vuran sürpriz gişe rekorları kıran filmi Özgürlüğün Sesi'nin son yapımıyla tanınıyor. Başrolünü Jim Caviezel'in paylaştığı filmin galasından bu yana Verástegui, çocuklara yönelik seks ticaretini sona erdirmeye yönelik küresel hareketin ön saflarında yer aldı.

Bunun yanı sıra, 2008'de Toronto'da prömiyeri yapılan kürtaj karşıtı Bella filminde de rol aldı.

Temmuz ayında, çocuk istismarını durdurmaya yönelik bir taahhüt imzalarken El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin yanında yer aldı. 24 Kasım'da Arjantin'in seçilen cumhurbaşkanı Javier Milei, Verástegui ile çocuklara yönelik seks kaçakçılığıyla mücadele etme sözü veren bir anlaşma imzaladı.