Amerikalıların çoğunluğu transseksüel anlatısının 'ahlaki açıdan yanlış' olduğunu söylüyor

Gallup tarafından yayınlanan yeni bir anket, Amerikalıların Transseksüalizme verdiği desteğin dibe vurduğunu ve trans karşıtı politikaları desteklediğini gösterdi.
Amerikalıların çoğunluğu transseksüel anlatısının 'ahlaki açıdan yanlış' olduğunu söylüyor

 

Erişim tarihi: 18.12.2023

Kaynak: dcenquirer.com

 

Gallup tarafından Pazartesi günü yayınlanan yeni bir anket, Amerikalıların Transseksüalizme (kişinin biyolojik cinsiyetine belli yollarla müdahalede bulunup bir diğer biyolojik cinsiyete bürünme hali) verdiği desteğin dibe vurduğunu gösterdi. Şaşırtıcı bir çoğunluk, “transseksüel” sporcuların sadece biyolojik cinsiyetlerine uygun takımlarda oynamalarına izin verilmesi gerektiğini düşünüyor. Hatta çoğunluk transseksüalizmi "ahlaki açıdan yanlış" buluyor.

Gallup'a göre Amerikalıların çoğunluğu, "cinsiyet değiştirmeyi ahlaki açıdan yanlış" buluyor.

Partizanlık ve İdeoloji Çalışmaları Merkezi'nden Richard Hannia sonuçları tweetleyerek şu yorumu yaptı: "Yeni yasalar ve başarılı boykotlar sayesinde translar kaybediyor."

Gallup'un raporuna göre, "Bir transla tanışıklığı olduğunu söyleyen insanların sayısında artış olsa da, Amerikalılar trans sporcuların tek cinsiyetli sporlara katılımına 2021'e kıyasla daha az olumlu bakıyor."

Transseksüel
Yeni bir anket, Amerikalıların çoğunluğunun transseksüel karşıtı politikaları desteklediğini gösterdi.

Transgender söyleminin çöküşü tek bir anketle sınırlı değil. Bud Light markasını pazarlamak için bir transseksüelle anlaşan Anheuser Busch şirketine ve LGBT temalı ürünler satan Target perakendecilerine yönelik büyük tepkiler de bu çöküşü destekliyor. Ancak bu her iki marka için de bir şok olmamalıydı. Aslında bu değişim, Mayıs ayında Washington Post tarafından yapılan ve yetişkinlerin yüzde elli yedisinin cinsiyetin doğuştan belirlendiğine, sadece kırk üçünün ise değiştirilebileceğine inandığını ortaya koyan bir anketle önceden haber verilmişti.

The Post'un manşeti bu durumu aktarıyor: "Ankete göre Amerikalıların çoğu trans karşıtı politikaları destekliyor.”

The Washington Stand'ın aktardığı, Kamu Dini Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan ayrı bir ankete göre: "Amerikalılar ayrıca insan ırkının erkek ve kadın olmak üzere sadece iki cinsiyetten oluştuğu fikrine daha yakın. Yaklaşık her üç Amerikalıdan ikisi (%65) sadece iki cinsiyet olduğuna inanırken, cinsiyet spektrumuna inananların sayısı altı puan azalarak (%34) geriledi.”

American Principles Project'in politika ve hükümet işleri direktörü Jon Schweppe, şu açıklamayı yaptı: "Bu anket, Sol'un woke (aşırı politik doğruculuk) gündemini çok ileriye taşıdığını ve Amerikan halkının bunu şimdi kesin bir şekilde reddettiğini gösteriyor. Bu çok da şaşırtıcı olmamalı. Sonuçta, 'gebe erkekleri', kızların sporlarına katılan erkek çocukları ve cinsiyet değiştiren çocukları konuşuyoruz." dedi.