Amerikalı komedyen çocukları hedef alan toplumsal cinsiyet ideolojisine karşı çıktı

Liberal talk-show sunucusu Bill Maher, 19 Nisan Cuma günkü programında çocuklara yönelik toplumsal cinsiyet ideolojisine karşı çıkarak bu ideolojiyi 'tuzak' olarak nitelendirdi.
Amerikalı komedyen çocukları hedef alan toplumsal cinsiyet ideolojisine karşı çıktı


Kaynak: nationalreview.com
Erişim tarihi: 24.04.2024
Yayınlanma tarihi: 21.04.2024

Liberal talk-show sunucusu Bill Maher, 19 Nisan Cuma günkü programında çocuklara yönelik toplumsal cinsiyet ideolojisine karşı çıkarak bu ideolojiyi "tuzak" olarak nitelendirdi ve çocukların cinselleştirmeden ve kültür savaşlarından kurtarılması çağrısında bulundu. Maher, çocuk sahibi olmak istemediğini belirtse de çocukların masumiyetini savundu ve bunun ilerici aktivistler tarafından yozlaştırıldığını söyledi.

"Şu anda hakim olan ilerici doktrine rağmen, çocuklar yaşlarından öte bilge minyatür yetişkinler değil, moronlardır," dedi. "Onlar her şeye inanan ve sadece yetişkinleri memnun etmek isteyen saf moronlardır. Herhangi bir referans çerçeveleri yok, bu yüzden ne olursa olsun normalleştiriyorlar."

Maher, çocukların cinsiyet değiştirme konusunda daha önce de diğer ünlülere kıyasla daha temkinli davranmış ve 2022 Mayıs'ında yaptığı bir konuşmada "çocuklar üzerinde tam anlamıyla deney yapıyoruz" endişesini dile getirmişti.

Maher, "Bu yüzden altı yaşındaki çocuklara durmadan cinsiyet hakkında konuşmak sadece uygunsuz değil, aynı zamanda yasaların tuzak olarak adlandırdığı bir şeydir," dedi. "Bu da insanları normalde yapmayacakları bir şeyi yapmaya ikna etmek anlamına geliyor. Tuzağa düşürme, birisine normalde yapmayacağı bir şeyi telkin etme."

toplumsal cinsiyet
Bill Maher, çocuklara yönelik toplumsal cinsiyet ideolojisine karşı çıkarak çocukların cinselleştirilmelerine son verilmesi çağrısında bulundu.

"Sınıflarda toplumsal cinsiyet konusunda bunların yaşanmadığını düşünüyorsanız, yeterince TikTok videosu izlememişsiniz demektir," diyerek “ilerici” öğretmenlerin öğrencilere telkinlerde bulunduklarına dair kendi itiraflarını düzenli olarak yayınlayan viral X hesabı Libs of TikTok'a açık bir göndermede bulunan Maher, "Bugünlerde heteroseksüelliği alıp onu ataerkillik, cinsiyetçilik ve ırkçılıkla bir tutmak ve çocuklara 'Bunun dışında bir şey olsaydınız havalı olmaz mıydı?' demek isteyen aktivistler var," dedi.

Maher, dinleyicilerine LGBT temalı bir dizi çocuk kitabı örneği gösterdi ve Disney'in de son yıllarda aktivizm konusunda kendini ifşa ettiğini belirtti. Disney televizyon animasyonunun bir yöneticisi de şirketin "hiç de gizli olmayan eşcinsel gündemini" itiraf etmişti.

"Bugünlerde pek çok çocuk kitabının teması da bu gibi görünüyor," dedi. "Belki de çocuklara kültür savaşlarımıza bir dakikalığına ya da en azından seçimler bitene kadar ara vermeyi düşünmeliyiz."