Amerika’nın Michigan eyaletinde bir okul yöneticisi, personelin 'erkek' ve 'kız' terimlerini kullanmasını yasakladı

Amerika’nın Michigan eyaletinde, Saline Okulları Öğretme ve Öğrenme İcra Direktörü olarak görev yapan Kara Davis, personelin öğrencilere hitap ederken 'erkek' ve 'kız' terimlerini kullanmasını yasakladı.
Amerika’nın Michigan eyaletinde bir okul yöneticisi, personelin 'erkek' ve 'kız' terimlerini kullanmasını yasakladı


Kaynak: breitbart.com
Erişim tarihi: 23.05.2024

Amerika’nın Michigan eyaletinde, Saline Okulları Öğretme ve Öğrenme İcra Direktörü olarak görev yapan Kara Davis, "tutkulu bir öğrenci ve öğretmen" olarak tanınıyor. Saline Okulları web sitesindeki açıklamaya göre kendisi, yirmi yılı aşkın bir süre öğretmenlik yapmış ve şimdi Saline'nin eğitimde eşitlik konusundaki kolektif vizyonunu güçlendirmeye devam etmesine ve Saline Bölge Okulları Mezun Profilinin uygulanmasını derinleştirmesine yardımcı olmak için öğretmenler, öğrenciler ve yöneticilerle ortak çalışıyor.

Davis tarafından kaleme alınan bir mektup ise bugünlerde viral olmaya yaklaştı, zira kendisi kısa bir süre önce personelin öğrencilere hitap ederken artık "erkek" ve "kız" terimlerini kullanmamasına karar verdi. Mektubuna personellerin "mümkün olan en iyi deneyimi oluşturmak istedikleri için öğrencileri asla kasıtlı olarak dışlamayacaklarından emin olduğunu” söyleyerek başlayan Davis, "Dokümanların ve/veya okul yöneticilerinin Weber Blaess etkinliklerinde öğrencileri yönlendirmek için ikili cinsiyeti savunan/cinsiyetçi bir dil (erkek/kız ifadeleri) kullandıklarına dair geri bildirim aldığım için size ulaşıyorum" diye yazdı.

Davis: "Bu uygulamanın tarihsel doğruluğunun farkındayım ancak tarihsel olarak yaşananları modellemek için günümüz öğrencileri üzerinde zararlı uygulamaları tekrarlamadığımızdan emin olmak istiyorum" diye devam etti ve esasen bir öğrenciye erkek ya da kız olarak hitap etmenin "zararlı" olduğunu öne sürdü -  oysa biyolojik bir gerçeklik olarak her öğrenci ya erkek ya da kızdır.

Toplumsal cinsiyet
Saline Okulları Öğretme ve Öğrenme İcra Direktörü Kara Davis, personelin öğrencilere hitap ederken "erkek" ve "kız" terimlerini kullanmasını yasakladı.

Bu nedenle Davis bir düzenleme yapılması gerektiği söyledi. Öğretmenlere/okul müdürlerine, öğrencilere hitap etmek için erkek/kız ifadelerini kullanmamaları talimatını verdi. Mektubun devamında personel için: "’Erkekler’ ve ‘kızlar’ diye belirtmek yerine ‘öğrenciler’, ‘çocuklar’, ‘ziyaretçiler’ gibi ifadeler kullanabilirler. Öğrencilerin gruplara ayrılması gerekiyorsa, trans ve nonbinary (iki cinsiyet olduğu gerçeğini reddeden) öğrencilere zarar vermeden bunu yapmak üzere örnek olarak ‘doğum günleri Ocak'tan Haziran'a kadar olan öğrenciler sağda; Temmuz'dan Ağustos'a kadar olan öğrenciler solda’ sıralanabilir.” ifadelerini kullandı.

Davis’in cinsiyet ayrımından kaçınmak için önerdiği bir başka strateji ise öğrencileri numaralandırmak ve onları bu numaralara göre bölmek oldu. "Dokümanlar, öğretmenlerin geçmişte öğrencilerini erkek/kız olarak organize etmiş olabileceklerini ancak bunu bir strateji olarak kullanmamaları gerektiğini açıklayabilir."

Davis'in yasağı, Amerika’daki aşırı solun daha geniş gündeminin ve LGBT aktivistlerini yatıştırmak amacıyla biyolojik gerçekleri silmeye yönelik devam eden girişimlerinin küçük bir örneği. Biden yönetimi bu yasağı tamamen benimsedi ve Breitbart News haber sitesinin bildirdiği üzere kadınlığı yeniden tanımlayan ve yalnızca iki cinsiyet olduğu gerçekliğinin altını oymayı amaçlayan 2022 tarihli "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi" başlıklı belgeye doğrudan yansıtıldı.