Amerika Dışişleri Bakanı Blinken, federal çalışanlarını 'anne/baba' ve 'karı/koca' kelimelerini kullanmamaları konusunda uyardı

Amerika Dışişleri Bakanı Blinken'ın talimatıyla, federal çalışanlar 'anne/baba' ve 'karı/koca' gibi temel kelimeleri kullanmaktan kaçınmaya yönlendirilerek insanlığın temel gerçeklerini inkar eden bir ideoloji dayatılıyor.
Amerika Dışişleri Bakanı Blinken, federal çalışanlarını 'anne/baba' ve 'karı/koca' kelimelerini kullanmamaları konusunda uyardı


Kaynak: dailycitizen.focusonthefamily.com
Erişim Tarihi: 26.02.2024
Yayınlanma Tarihi: 21.02.2024

National Review, Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Şubat ayı başında Dışişleri Bakanlığı çalışanlarına gönderdiği resmi bir telgrafta "anne/baba", "oğul/kız" ve "karı/koca" gibi temel insani kelimeleri kullanmamaları konusunda uyardığını çünkü bir kişinin toplumsal cinsiyet ideolojisinin ürettiği cinsiyet kimliği hakkında varsayımlarda bulunmanın "sorunlu olabileceğini" ve "zararlı, dışlayıcı bir mesaj" gönderdiğini bildiriyor.

Dışişleri Bakanlığı'nın bu yönergeye verdiği başlık ise "Modelleme DEIA: Cinsiyet Kimliği En İyi Uygulamaları". Yönergenin net amacı, "cinsiyet kimliğinin anlaşılmasını artırmak ve kapsayıcı bir çalışma ortamını destekleyen cinsiyet kimliği dili ve en iyi uygulamalar konusunda rehberlik sağlamaktır."

DEIA, "Çeşitlilik, Eşitlik, Kapsayıcılık ve Erişilebilirlik" ifadelerinin kısaltmasıdır.

Telgraf, çalışanlara "mümkün olduğunca cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir dil" kullanmaları talimatını vererek, "Manpower (Erkek gücü/insan gücü)", "You guys (Sizler)", "Ladies and gentleman (Bayanlar ve baylar)" gibi terimlerden kaçınılması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca, "Mother and father (anne/baba)", "Son and daughter (oğul/kız)" ve "Husband and wife (karı/koca)" gibi ifadelerin yerine "işgücü", "herkes", "millet", "hepiniz" ve "ebeveyn", "çocuk" ve "eş" veya "partner" gibi daha duyarlı terimlerin kullanılması tavsiye ediliyor.

Telgrafın devamında, "Konuşurken, 'ön saflardaki cesur erkekler ve kadınlar' gibi ifadeler kullanmaktan kaçının" diyerek, çalışanlara "cesur ilk müdahale ekipleri, 'cesur askerler' veya 'cesur DS [Diplomatik Güvenlik] ajanları' gibi daha spesifik bir dil kullanmalarını" öneriyor.

Cinsiyet kimliği
Amerika Dışişleri Bakanı Antony Blinken, federal çalışanlarını 'anne/baba' ve 'karı/koca' kelimelerini kullanmamaları konusunda uyardı.

Bu durum, Orwell'in kurgusundan öteye geçiyor. Oluşturulan sözde kapsayıcı çalışma ortamı, federal hükümet çalışanlarının artık kadın ve erkek olarak insan olmanın ne anlama geldiği hakkında anlamlı ve mantıklı bir şekilde konuşamayacakları bir noktaya ulaşıyor. Ayrıca, her birimizin geldiği aile hakkında bile mantıklı bir şekilde konuşamayacağımız anlamına geliyor. Bu durum, her bireyin bir başkasının oğlu veya kızı, erkek ya da kız kardeşi, annesi ya da babası, kocası ya da karısı olduğu gerçeğini ayaklar altına alıyor.

Cinsiyet biyolojik bir gerçektir, sosyal bir yapı değildir. Cinsiyet ideolojisi ve transgenderizm gibi yeni inanç sistemleri, tamamen uydurulmuş kavramlardır. Herkes ya erkek ya da kadındır, bu da büyük ya da küçük gamet üreten insanlar olarak üreme potansiyelimiz tarafından belirlenir: yumurta ya da sperm. Biz üreme potansiyelimiz ne ise oyuzdur, öznel "kimliğimiz" değil.

Kara Dansky'nin ifade ettiği gibi, “İşte konuşamadığımız gerçek: ‘cinsiyet kimliği’ gerçek ve maddi anlamda mevcut değildir ve ‘transgender’ her türlü zulmü meşrulaştırmak için uydurulmuş bir kavramdır.”

Kesinlikle haklı. Bu durum, Dışişleri Bakanlığı'nın şu anda öne sürdüğü sahte bir doktrindir. Bu, erkek ve kadının, anne ve babanın, oğul ve kızın, karı ve kocanın ortadan kaldırılmasıdır, çünkü bu, insanlığın kendisini silmesidir. Hiç kimsenin itaat etmemesi gereken bir vahşettir.

Bakan Blinken, sadece birkaç ay önce Gaziler Günü'nde "ülkemize hizmet eden cesur erkek ve kadınlardan" bahsederek kendi yönergesini açıkça ihlal etti. Evet, kendi uydurduğu temelsiz DEI ideolojilerini tatmin etmek için uydurulan kurallara uymak imkansızdır. Ancak ABD Dışişleri Bakanlığı'nın şu anda talep ettiği şey tam olarak budur ve bu son derece yanlıştır.