Amerika’daki bir yaz kampı, velilere altı yaşındaki çocuklarının trans veya non-binary olup olmadıklarını sorarak tartışma yarattı

Amerika'da yalnızca Maryland Ulusal Muhafızları'na hizmet veren bir yaz kampı, ebeveynlere altı yaşındaki çocuklarının trans ya da non-binary olup olmadığını sormasıyla gündeme geldi.
Amerika’daki bir yaz kampı, velilere altı yaşındaki çocuklarının trans veya non-binary olup olmadıklarını sorarak tartışma yarattı


Kaynak: dailywire.com
Erişim tarihi: 23.05.2024
Yayınlanma tarihi: 22.05.2024

Amerika'da, yalnızca Maryland Ulusal Muhafızları'na hizmet veren bir yaz kampı, ebeveynlere altı yaşındaki çocuklarının trans ya da non-binary (iki cinsiyeti reddeden) olup olmadığını sormasıyla gündeme geldi. Homefront Challenge Yaz Kampı, sadece Maryland Ulusal Muhafızları'nda görev yapan ailelerin çocuklarına açık bir gece kampı olarak biliniyor.

Kampın kayıt formunda yapılan değişiklikler, The Daily Wire haber sitesinin konuyu gündeme getirmesiyle ortaya çıktı. Kayıt formunda, ebeveynlerden çocuklarının cinsiyetini belirtmeleri istendi ve trans ve non-binary seçenekleri sunuldu. Bu değişiklik, erkek ve kadın kampçılarının aynı kulübelerde barındırılıp barındırılmayacağı gibi kampın nasıl yürütüleceği konusunu da gündeme getirdi.

Ancak The Daily Wire'ın haberine göre, kampa ulaşıldıktan sonra kayıt formunda bir değişiklik yapıldı. Artık trans ve non-binary seçeneklerini sunmak yerine, soru açık uçlu bırakılarak ebeveynlerden boşluğu doldurmaları isteniyor. Kamp yönetimi ise bu konuda herhangi bir yorum yapmaktan kaçındı.

Trans
Tepkilerden önce yaz kampının kayıt formunda, çocukların cinsiyeti için sunulan seçenekler arasında trans erkek, trans kadın ve nonbinary seçenekleri de yer alıyordu. 

Bu gelişme, “cinsiyet kimliği” tartışmalarının askeri ailelerin hayatını da etkilediğini gösteriyor. Ayrıca, benzer sorunların diğer yaz kamplarında da yaşandığı belirtiliyor. Colorado'daki bir yaz kampının, yetişkinleri “cinsiyet kimliklerine” göre çocuklarla aynı kabinde barındırmaya karar verdiği ortaya çıkarıldı.

Kampın küçük çocukların kendilerini trans veya non-binary olarak tanımlamalarına izin verme kararı, ordunun “cinsiyet kimliği” ideolojisini benimsediğinin bir başka örneği olarak dikkat çekiyor. Bu ideoloji, Hava Kuvvetleri Akademisi'nde trans kimlikli bir aktivisti konuşmacıyı olarak ağırlayarak ve "bilinçsiz önyargı çeşitliliği eğitimi" gibi programlarla desteklenerek kurumsallaştırılmaya çalışılıyor.