Amerika’da pedofil olduğunu açıkça söyleyen bir trans, okullara saldırmak ve çocuklara tecavüz etmekle ilgili tehditlerde bulundu

Amerika’nın Illinois eyaletinde bir okulu vurmak ve çocuklara tecavüz etmekle ilgili tehditler savuran ve trans kadın olduğunu öne süren bir erkek, yaralama tehdidi suçu işlediğini kabul etti.
Amerika’da pedofil olduğunu açıkça söyleyen bir trans, okullara saldırmak ve çocuklara tecavüz etmekle ilgili tehditlerde bulundu


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 04.04.2024

Amerika’nın Illinois eyaletinde bir okulu vurmak ve çocuklara tecavüz etmekle ilgili tehditler savuran ve trans kadın olduğunu öne süren bir erkek, Yaralama Tehdidi suçu işlediğini kabul etti. Gerçek ismi Jason Lee Willie olan Alexia Willie, yerel çocukları hedef olarak gösteren uzun bir konuşmanın ardından 14 Ağustos'ta tutuklanmıştı. Reduxx haber sitesi tarafından daha önce bildirildiği üzere Willie, Springfield bölgesindeki FBI'ın sosyal medyada "şüpheli" bulduğu bir canlı yayını durdurmasının ardından Illinois eyaletinin Perry ilçesinde tutuklandı.

Ağ platformu MeetMe aracılığıyla yayınlanan yayında Willie, yerel okullara ve çocuklara yönelik bir dizi rahatsız edici tehditte bulunuyor ve özellikle de tek bir kurumun adı verilmese de, bir okul saldırısı gerçekleştirmek için hazırladığı komplolar olduğunu belirtiyordu. FBI daha sonra Willie'nin 2023 yılının Mart ayından Ağustos ayına kadar tehditler savurduğunu ve "transseksüel hakları" adı altında çocuklara zarar vermekle ilgili müstehcen yorumlar yaptığını tespit etti.

Mart ayında Willie, bir MeetMe kullanıcısı tarafından şöyle söylerken gözlemlendi: "Burada okullarınıza giriyoruz, çocuklarınızı vuruyoruz ve size şimdiden söyleyeyim, ben de onlardan biri olacağım ve FBI beni durduramayacak. Burada çocuklarınızı öldüreceğim."

Willie, Tennessee eyaletindeki Covenant okulunda meydana gelen korkunç silahlı saldırının bir kopyasını gerçekleştirme arzusunu da dile getirdi. Bu olayda trans erkek olduğunu iddia eden bir kadın, tüm ulusu hayrete düşüren bir vahşetle 3'ü 9 yaşında çocuk olmak üzere 6 kişinin ölümüne neden olmuştu. Willie, bu olaydan haftalar sonra: "Tennessee'de bir kişi okullarınızdan birine girdi ve Hristiyan kızlarınızı vurdu. Eğer lanet çeneni kapatmazsanız bu sonuncusu olmayacak. Kapayın çenenizi, anladınız mı beni?" ifadelerini kullandı.

"Burada kendilerine sataşılmasından bıkmış bir sürü transseksüel var ve biz de okullara girip onların çocuklarını öldüreceğiz ve bu iş burada bitecek. Savaştayız." diye ekledi. Küfür dolu bir başka monologunda Willie, genç kızlara cinsel saldırıda bulunma niyetinde olan bir "pedofil" olduğunu da söyledi. Willie 2023 yılının Ağustos ayında: "Banyoda Hristiyan kızlarınıza tecavüz edeceğimi garanti ediyorum ve sizin bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Beni duyuyor musunuz?" dedi.

Willie: "Banyoda küçük kızlarınızı yokluyorum. Küçük kızlarınızın bedenlerini hissetmeye bayılıyorum. Ve bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. Umurumda değil. Ben açıkça pedofilim. Sizler, bize hiçbir şey yapamazsınız. Ağlayabilirsiniz. Beni ulusal televizyona da çıkarın, umurumda değil." diyerek böbürlendi.

Trans kadın
Pedofil olduğunu açıkça söyleyen trans kadın Jason Lee Willie, okullara saldırmak ve çocuklara tecavüz etmekle ilgili tehditlerde bulundu

Bir MeetMe oturumu sırasında Willie, aksanlı konuşan ve Afrika kökenli olduğu anlaşılan bir kadınla karşı karşıya geldi. Bunun üzerine Willie, Uganda'nın 2023 tarihli Eşcinsellik Karşıtı Yasasına misilleme olarak Uganda’ya gidip hükümet üyelerini öldürmekle tehdit etti. Eşcinsellik Karşıtı Yasa, çocuklara ya da savunmasız kişilere karşı cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan eşcinsellere ağır cezalar getiriyordu.

Willie'nin Hristiyanlığı eleştirdiği ve Afrikalı Amerikalılara karşı ırkçı hakaretler kullandığı bir başka konuşma sırasında, bir kadın Willie'ye, onu kilisede görse incitmek istemeyeceğini ve adama empati gösterme çabasıyla ona sarılmak isteyeceğini söyledi. Willie ise ona dedi ki: "Onları bombalayacağız, onları bombalayacağız. Kiliseleri bombalayacağız. Onları bombalayacağız. Bunu biliyorsunuz. Sizi öldüreceğiz."

Willie, ilk olarak Ağustos ayında Perry County kolluk kuvvetleri tarafından tutuklanmış olsa da, sıfır dolarlık bir kefaletle gözaltına alındıktan sonra 48 saatten kısa bir sürede serbest bırakıldı. Ekim 2023'te Reduxx'a konuşan Perry County Şerifi Chad Howard, yerel savcıların suçlamada bulunmakta zorlandıklarını açıkladı. Şerif, Willie’nin başlangıçta düzensiz davranış ve tutuklamaya direnmekle suçlanmasına rağmen, okullara yönelik tehditlerle ilgili suçlamaların belirli bir hedef olmaması nedeniyle düşürüldüğünü söyledi. Şerif Howard: "Doğrudan tehdit edilen tek bir kişi ya da tek bir okul olmadığı için kurallara aykırı davranış suçu oluşmadı. Dava açılması mümkün değildi" dedi. Şerif ayrıca tutuklamaya direnme suçlamasının basit bir para cezasıyla sonuçlanacağını tahmin ettiğini belirtti.

"Muhtemelen bir duruşma ile sonuçlanacak. Illinois eyaletinde 18 Eylül'de [2023] yürürlüğe giren SAFE-T Yasası ile birlikte bu tür suçlar artık kontrol altına alınamaz hale geldi. Siz [şüpheliyi] sadece kayıt, işlem ve biyometri için getiriyorsunuz ve sonra bir mahkeme tarihi ile serbest bırakıyorsunuz ve bundan sonra her şey mahkemeler tarafından ele alınıyor" dedi. O sırada Şerif Howard'ın Willie aleyhine açılmış başka bir davadan haberi yoktu ve bu nedenle Kasım ayındaki federal iddianame yerel kolluk kuvvetleri için sürpriz oldu.

Willie başlangıçta Yaralama Tehdidiyle Eyaletler Arası İletişim suçundan 14 ağır suçla itham edilmişti, ancak 20 Mart'ta yapılan yeni itiraf pazarlığı, savcıların suçu kabul etmesi karşılığında suçlamaların 13'ünü düşürmeyi kabul ettiğini ortaya koyuyor. Henüz savcılık ya da savunma makamı tarafından ceza memorandumları sunulmamış olsa da, itiraf pazarlığı, Willie'nin herhangi bir suç seviyesi indirimine uygun olup olmayacağı konusunda iki taraf arasında zaten anlaşmazlıklar olduğunu ortaya koyuyor - bu da ne kadar hapis cezası verilebileceğini etkileyecek bir şey. Belge ayrıca Willie'nin 2008 yılında aile içi saldırı ve bir polis memuruna saldırı suçlarından mahkumiyet içeren bir sabıka geçmişi olduğunu da ortaya koyuyor.

Mahkeme kayıtlarında Willie'den "kadın" olarak bahsediliyor.