Amerika’da çocuklara yönelik cinsel suçtan yargılanan drag queen, aynı suçlamalar nedeniyle yeniden tutuklandı

Reşit olmayan çocuklarla uzun bir cinsel suç geçmişi olan drag queen ve kayıtlı seks suçlusu Dwight Evan Chisolm, Amerika’nın Wisconsin eyaletinde tutuklandı.
Amerika’da çocuklara yönelik cinsel suçtan yargılanan drag queen, aynı suçlamalar nedeniyle yeniden tutuklandı


Kaynak: thepostmillennial.com
Erişim tarihi: 25.03.2024

Reşit olmayanlarla uzun bir cinsel suç geçmişi olan drag queen (kadınlara ait kıyafetler giyerek yine kadınları abartılı bir şekilde taklit etmeye dayalı gösteriler yapan erkek) ve kayıtlı seks suçlusu Dwight Evan Chisolm, Amerika’nın Wisconsin eyaletinde tutuklandı. Drag queen, şu anda reşit olmayan biriyle cinsel ilişkiye girmek de dahil olmak üzere reşit olmayanlarla cinsel davranış içeren sekiz ayrı suçlamayla karşı karşıya.

Brown County Hapishanesinin kabul formuna göre, Dwight Evan Chisolm, 16 yaş veya üzeri bir çocukla cinsel ilişkiye girmek suretiyle cinsel saldırı suçundan üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasının yanı sıra, çocuğu baştan çıkarma - cinsel organlarını teşhir etme suçlarıyla suçlandı. Chisolm ayrıca cinsel organını bir çocuğa teşhir ettiği iddiasıyla reşit olmayan bir kişiye uygunsuz teşhirde bulunmaktan üç kabahatle suçlandı. Şu anda kefaletsiz olarak tutuklu bulunuyor.

Drag queen
Reşit olmayan çocuklarla uzun bir cinsel suç geçmişi olan drag queen ve kayıtlı seks suçlusu Dwight Evan Chisolm, Amerika’nın Wisconsin eyaletinde tutuklandı.

Kendisi daha önce Mayıs 2023'te de bir dans stüdyosunda çocuklara ders verdiği için tutuklanmıştı. O dönemde "Sno Wight" adıyla tanınan drag queen, çocuklara  karşı cinsel suç işleyen biri olarak çocuklarla çalışmak ve iki kez kefaletle serbest bırakılmayı ihlal etmek suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştı. Dans stüdyosunun sahibi, NBC 26 haber sitesine yaptığı açıklamada Chisolm'un çocuklara koçluk yapmak için gönüllü olduğunu ve ücretli bir çalışan olmadığı için kendisinin geçmişinden habersiz olduklarını söyledi. Söz konusu dans stüdyosunun 6-19 yaş arası çocuklara yönelik olduğu da biliniyor.

Chisolm ise zaten kayıtlı bir seks suçlusuydu ve stüdyoda çalışmadan önce çocukların yanında bulunması yasaktı. Drag queen olarak performans gösteren bu adam, internette tanıştığı 17 yaşındaki bir çocukla cinsel ilişkiye girdikten sonra 2019 yılında tutuklanmış ve çocuğu baştan çıkarma ve çocukla cinsel ilişkiye girme suçlamalarıyla suçlanmıştı. Haber kaynağının bildirdiğine göre drag queen, 2011 yılında bir çocuğa cinsel saldırı suçundan üç yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 2017 ve 2019 yılları arasında yetkililer, cinsel suçlunun kendileriyle gerektiği gibi iletişim kurmayı bırakmasının ardından yerini tespit edememişti.