Amerika’da bir kız atlet, kendini trans olarak tanımlayan bir erkek takım arkadaşı tarafından sürekli cinsel tacize uğradığını iddia etti

Batı Virginia'daki bir lisenin atletizm takımında yer alan ve kendini trans olarak tanımlayan bir erkek öğrenci, kız sporculara cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle dava sürecine dahil edildi.
Amerika’da bir kız atlet, kendini trans olarak tanımlayan bir erkek takım arkadaşı tarafından sürekli cinsel tacize uğradığını iddia etti


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 15.05.2024
Yayınlanma tarihi: 10.05.2024

Bridgeport, Batı Virginia'daki bir lisenin atletizm takımında yer alan ve kendini trans olarak tanımlayan bir erkek öğrenci, kadın sporlarına transların dahil edilmesine karşı devam eden bir dava sürecine dahil oldu. Bildiride "A.C." olarak adlandırılan Adaleia Cross, atletizm takımındaki Becky Pepper-Jackson adlı trans sporcunun kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ediyor ve bunun derin üzüntüye neden olduğunu belirtiyor.

15 yaşındaki bir kızın davaya delil olarak sunulan 8 Mayıs tarihli açıklamasına göre 13 yaşındaki Pepper-Jackson, Cross'a karşı "birkaç saldırgan ve uygunsuz cinsel yorumda" bulundu. Tacizin ortaokulun son yılında arttığı ve "yorumların daha da agresif, aşağılık ve rahatsız edici hale geldiği" ifade ediliyor.

Davada, Pepper-Jackson'ın hem Cross'a hem de diğer kız takım arkadaşlarına sinkaflı sözler sarf ettiği iddia ediliyor. Cross, okul yılının sonlarında haftada yaklaşık iki ya da üç kez cinsel içerikli uygunsuz yorumlara maruz kaldığını, genelde etrafta bunu duyan başka kızlar da olduğunu ve B.P.J.'nin diğer takım arkadaşlarına da aynı şeyleri söylediğini ifade ediyor.

Trans sporcu
Kızlar atletizm takımında yer alan Becky Pepper-Jackson adlı trans sporcunun kız sporculara cinsel tacizde bulunduğu iddia ediliyor.

Cross, cinsel istismarın antrenman sırasında ve soyunma odasında gerçekleştiğini söyledi. Yorumların kafasını karıştırdığını ve iğrendiğini belirten Cross, "özellikle kafa karıştırıcıydı çünkü B.P.J.'nin kız takımında olduğu söylendi çünkü B.P.J. kendini kız olarak tanımlıyordu ama takımdaki kızlar asla böyle konuşmazdı" dedi.

Endişeli olan Cross, cinsel içerikli yorumları atletizm koçuna ve okul yöneticilerine bildirdi, ancak hiçbir şeyin değişmediğini ve Pepper-Jackson'ın cezalandırılmadığını ya da çok az ceza aldığını belirtti.

Cross, Pepper-Jackson'ın liseye geçmesine sevindiğini ancak çakışan antrenman saatleri nedeniyle hala onu gördüğünü söyledi. Ayrıca, gelecekteki okul faaliyetlerine ilişkin endişelerini de dile getirdi, özellikle bando takımında trompet çalmaya devam etmek istemediğini belirtti.

Daha önce Pepper-Jackson'ın kızların spor ve soyunma odalarında kalmasına izin veren bir karara meydan okuyan ortaokullu beş kız, sessiz bir protesto ile yarışmayı reddetmişti.