Alman okulu öğrencilerin cinsiyet değiştirmesini teşvik ediyor

Almanya'da bir okul, on bir yaşındaki öğrencilere transseksüellik ve panseksüellik kavramlarını öğreterek cinsiyet değişimi teşvik ediyor.
Alman okulu öğrencilerin cinsiyet değiştirmesini teşvik ediyor


Kaynak: cne.news
Erişim tarihi: 06.02.2024

Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki altıncı sınıf öğrencilerine, transseksüellik ve panseksüellik (kişinin cinsiyetinden bağımsız olarak her yöne cinsel meyil gösterebileceğini savunan LGBT kavramı) öğretiliyor. Cinsiyet değiştirme sınıfta teşvik ediliyor.

Alman haber sitesi Junge Freiheit tarafından yayınlanan bu haberde, on bir yaşındaki öğrenciler, kendi bedenlerinde rahatsız hissetmeleri halinde mümkün olan en kısa sürede cinsiyet değiştirmelerini teşvik eden sözde eğitim materyalleri ile karşı karşıya bırakılıyor. Ayrıca çocuklara panseksüellik ve aseksüellik gibi kavramların ne anlama geldiği öğretiliyor. Çalışma kâğıtlarında ise cinsiyetlerin her an değiştirilebilecek bir şey olduğu yönünde oldukça yanıltıcı söylemler yer alıyor. Junge Freiheit, bu son derece “istilacı müdahalenin” risklerinin de göz ardı edildiğini belirtiyor.

Kuzey Ren-Vestfalya Eğitim Bakanı Dorothee Feller, öğretmenlerin ders materyallerini istedikleri zaman kullanmakta özgür olduklarını söylüyor. Köln'den bir müdür ise, okulundaki öğrencilerin velilerine gönderdiği mektupta, velilerin müfredatın içeriğinden endişe duymaları halinde öğretmenlerle iletişime geçmeleri gerektiğini bildiriyor.

Cinsiyet değişimi
On bir yaşındaki öğrencilere transseksüellik ve panseksüellik kavramları öğretilerek cinsiyet değişimi teşvik ediliyor.

Bu gidişat eleştirilere de yol açıyor. Öğretmenler derneği başkanı Heinz-Peter Meidinger, prosedürü "duyarsız ve pedagojiye aykırı" olarak nitelendiriyor. Müfredatın yarardan çok zarar getirdiğini düşünüyor.

Siyasi arenadan da eleştirel sesler yükseliyor. Kuzey Ren-Vestfalya eyalet parlamentosunda AfD (Almanya için Alternatif Partisi) meclis grubu başkanı ve aynı zamanda doktor olan Martin Vincentz, Junge Freiheit gazetesine yaptığı açıklamada, Eğitim Bakanı Feller'in bu son derece tartışmalı çalışma kağıtlarını okul derslerinden geri çekmesi gerektiğini aksi takdirde "Eğitim Bakanı olarak uygunluğu" konusunda şüpheye düşeceğini söylüyor.

Vincentz, Demokrat Feller'in "okullarda açık cinsiyet propagandasına" karşı hiçbir önlem almamasını ise skandal olarak değerlendiriyor. Vincentz endişeli çünkü cinsiyet değiştirmenin uzun vadeli sonuçları "öngörülebilir değil". Bunun yerine, oldukça yaygın olan "bu tür sözde tedavilerin riskleri hakkında tarafsız ve kapsamlı bilgi" talep ediyor. Örneğin ergenlik engelleyiciler ve karşı cinsiyet hormonları kemik hasarına, cinsel dürtülerin azalmasına ve hafızanın zayıflamasına yol açabiliyor. Yine de Feller, cinsiyet değiştirme konusunda tıbbi tavsiyenin okulların sorumluluğunda olmadığına inanıyor.