Aile savunucusu Billboard Chris mahkemede kadın LGBT aktivistine eril zamirlerle hitap etmeyi reddetti

Chris Billboard adıyla tanınan aile yanlısı aktivist Chris Elston, kadın LGBT aktivisti Teddy Cook için eril zamir kullanılmasını zorunlu kılan mahkeme kararına uymayacağını açıkladı.
Aile savunucusu Billboard Chris mahkemede kadın LGBT aktivistine eril zamirlerle hitap etmeyi reddetti


Kaynak: lifesitenews.com
Erişim tarihi: 30.05.2024

Kanadalı aile yanlısı aktivist Chris Elston, mahkeme sürecinde bir kadın LGBT aktivistine eril zamirler kullanarak hitap etmeyi reddetti. Billboard Chris adıyla tanınan aile yanlısı aktivist Chris Elston, kadın LGBT aktivisti Teddy Cook için eril zamir kullanılmasını zorunlu kılan mahkeme kararına, aktivistten kadın olarak bahseden X paylaşımının kaldırılmasıyla ilgili temyiz başvurusu sırasında uymayacağını açıkladı.

Elston X'te: "@eSafetyOffice Teddy Cook'a kadın dediğim için paylaşımımın kaldırılmasını emretti. Karar şimdi temyizde ancak daha hiçbir şey başlamadan, yargıç Teddy Cook'a kadın diyemeyeceğimizi söylüyor" diye yazdı. "Buna uymayacağım," diyen Elston, "Teddy Cook bir kadın. Beni itaatsizlikten suçlu bulun. Duruşmada tutuklayın. Ne olursa olsun. Aktivist bir yargıç için yalan söylemeyeceğim." diye devam etti. Yargıca göre, biyolojik cinsiyeti kadın olan ancak erkek olduğunu iddia eden Cook için yargılama sırasında hiçbir şekilde kadın zamirleri kullanılamaz.

Elston ayrıca hakimin, Cook'un ACON'un yöneticisi olarak [e-Güvenlik Ofisi] ile profesyonel bir çalışma ilişkisi olduğu gerçeğini göz önünde bulundurmayı reddettiğini açıkladı. ACON ise kendisini "farklı cinsellik ve cinsiyetlerden insanlar için toplum sağlığı, kapsayıcılık ve HIV müdahalelerinde lider" olarak tanımlayan ve devlet tarafından finanse edilen bir grup.

Elston, Cook ve e-Güvenlik Ofisi için "Kelimenin tam anlamıyla birlikte çalışıyorlar. Ancak dünkü duruşmamda yargıç bunun benim davamla ne ilgisi olduğunu anlamadığını söyledi." dedi. Elston'ın temyiz başvurusu ise, Avustralya hükümetinin Cook'tan kadın olarak bahsettiği için X gönderisinin silinmesine yönelik kararına itiraz ediyor. İnternette Billboard Chris olarak tanınan Elston, transseksüel hareketin tehlikelerine, özellikle de çocuklara ergenlik engelleyici ve karşı cinsiyet hormonları verilmesine karşı açıkça konuşan Kanadalı bir baba.  

Billboard Chris
İnternette Billboard Chris olarak tanınan Elston, transseksüel hareketin tehlikelerine karşı halkı bilinçlendirecek protestolar gerçekleştiren Kanadalı bir baba.

Elston'un yasal mücadelesi ise geçtiğimiz Şubat ayında Teddy Cook'un Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) uzman paneline atanmasını eleştirmesiyle başladı. İngiliz Daily Mail gazetesine göre, Avustralya'da vergi mükellefleri tarafından finanse edilen cinsiyet değiştirme ameliyatlarının (transseksüel ameliyatı) savunucusu olan Cook, şimdilerde gizli olan sosyal medya hesabında kamuya açık çıplaklık, trans alemleri ve hayvanlarla cinsel ilişkiye dair fotoğraflar yayınlıyordu.

Mart ayında Avustralya e-Güvenlik Komiseri Julie Grant, Elston'ın paylaşımını engellememesi halinde X'i para cezasına çarptırmakla tehdit etti. Bunun üzerine Elon Musk'ın şirketi Avustralya'ya karşı yasal bir mücadele başlattığını duyurdu. X'in Küresel Hükümet İşleri hesabından yapılan açıklamada, "Bu haftanın başlarında X, Avustralya e-Güvenlik Komiseri tarafından, yaklaşık 800.000 AUD para cezasına tabi olarak, bir kullanıcının gönderisini kaldırmaya zorlandı. Söz konusu paylaşımda, Dünya Sağlık Örgütü tarafından transseksüellik konularında uzman olarak görevlendirilen bir kişi eleştiriliyordu." denildi.