ABD Dışişleri Bakanlığı, çocuklara yönelik programlar da dahil olmak üzere dünya çapında LGBT Onur etkinliklerini finanse ediyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, dünya genelinde Haziran ayına yönelik LGBT “Onur” etkinliklerini finanse ediyor. Bu etkinlikler arasında çocuklara yönelik olanlar da var.
ABD Dışişleri Bakanlığı, çocuklara yönelik programlar da dahil olmak üzere dünya çapında LGBT Onur etkinliklerini finanse ediyor


Kaynak: ifamnews.com
Erişim tarihi: 28.05.2024
Yayınlanma tarihi: 27.05.2024

ABD Dışişleri Bakanlığı, dünya genelinde Haziran ayına yönelik LGBT “Onur” etkinliklerini finanse ediyor. Bazıları çocuklara odaklanan bu etkinlikler arasında Avustralya, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan'da eşcinsel film festivali, LGBT konferansı gibi etkinlikler bulunuyor. 

Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek olan LGBT onur haftasının masrafları ABD vergi mükellefleri tarafından karşılanacak. Vergi mükellefleri tarafından finanse edilen etkinlikler arasında, küçük çocuklara "queer çocuk edebiyatı" okuma etkinliği, "queer gençler için piknik" ve LGBT üyelerinin katılımına açık bir kilise ayini yer alıyor. 

Ayrıca, Amerikan vergi mükellefleri Bulgaristan'daki Sofia Pride etkinliğinin masraflarını karşılıyor. ABD Dışişleri Bakanlığı 22 Haziran'daki etkinlik için yaklaşık 15.000 dolar ayırmış durumda. 

Avrupa dışında, ABD Dışişleri Bakanlığı, Avustralya'da gerçekleştirilecek olan "LGBT toplum konferansı" Better Together'a kaynak aktarıyor. Bu konferansta, LGBT aktivistlerinin politika değişiklikleri elde etmek için hükümetle daha etkin bir şekilde ilişki kurmalarına ilişkin etkinlikler düzenlenecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yurt dışındaki LGBT destekli etkinlik ve örgütleri finanse etmesi, Biden Yönetimi'nin LGBT politikalarını dünya çapında yayma ihtiyacıyla uyumlu görünüyor.