ABD Dışişleri Bakanlığı 2.500 kişilik bir LGBT müttefik ordusu oluşturma programını finanse ediyor

Amerika’da bir devlet üniversitesine, Hindistan'da 2.000'den fazla kişiyi 'LGBT dostu' olmaları için eğitecek bir 'usta eğitmen' grubunu eğitmek üzere ödeme yapıldı.
ABD Dışişleri Bakanlığı 2.500 kişilik bir LGBT müttefik ordusu oluşturma programını finanse ediyor


Kaynak: dailysignal.com
Erişim tarihi: 15.02.2024

Hükümetin harcamalarını gösteren bir veri tabanına göre, Başkan Joe Biden'ın Dışişleri Bakanlığı Amerika’da bir devlet üniversitesine, Hindistan'da 2.000'den fazla kişiyi "LGBT dostu" olmaları için eğitecek bir "usta eğitmen" grubunu eğitmek üzere ödeme yaptı.

Washington Eyalet Üniversitesi, federal harcama veri tabanına göre, Temmuz 2023'te Dışişleri Bakanlığı'ndan 30 kişiyi eğitmeyi amaçlayan üç günlük bir atölye çalışması düzenlemek için 15.000 dolar aldı ve sonunda 2.500 kişiyi "LGBT müttefiki" olmak ve "çeşitlilik ve kapsayıcılık konusunda daha iyi bir anlayış" geliştirmek için eğitmeyi hedefledi. Üniversitenin web sitesine göre eğitimler 25 Eylül ve 27 Eylül tarihleri arasında Hindistan'da gerçekleşti.

Dışişleri Bakanlığı, federal harcama veri tabanına göre, "ABD'nin dış politika amaç ve hedeflerine ulaşılmasını desteklemek, ulusal çıkarları ilerletmek ve ulusal güvenliği artırmak" amaçlı bir program kapsamında hibe teklif edildi. Üniversitenin web sitesinde eğitimin amacının "LGBT topluluğu üyelerinin karşılaştığı sorunlarla ilgili olarak tüm katılımcıların rahatlık düzeylerini artırmak" olduğu belirtildi.

LGBT
Washington Eyalet Üniversitesi, 2.500 kişiyi "LGBT müttefiki" olmak için eğitecek 30 kişinin eğitimi için 15.000 dolar aldı.

Atölye programına göre, eğitime katılanlara "LGBT dilinin" nasıl doğru kullanılacağı öğretildi, LGBT kavramları ve inancın kesişimi hakkında bilgi verildi, LGBT tarihi anlatıldı ve saatler süren bir müttefiklik eğitimi verildi.

Dışişleri Bakanlığı, Biden yönetimi altında dünya çapında toplumsal cinsiyet ideolojisini teşvik eden çeşitli hibeler dağıttı. Washington Free Beacon isimli haber sitesine göre, Dışişleri Bakanlığı 30 Haziran itibariyle LGBT aktivizmini finanse etmek üzere 55 farklı ülkedeki gruplara 4,6 milyon dolar dağıttı.

Dışişleri Bakanlığı hibeleri arasında Hindistan'da “queer Müslüman” yazarların desteklenmesi, Nepal'de transseksüel makyaj girişimcileri için dersler verilmesi ve Portekiz'de pedofili ve ensest içerikli bir LGBT film festivalinin finanse edilmesi yer alıyor.

Aralarında The Heritage Foundation ve Family Research Council'in de bulunduğu muhafazakâr gruplar, LGBT ideolojisinin ihraç edilmesinin Biden'ın göreve gelmesinden bu yana Dışişleri Bakanlığı'nın öncelikli görevi olduğunu savunuyor. The Heritage Foundation'ın raporunda "Zayıf ve geçici siyasi çoğunlukların sahip olduğu tartışmalı görüşleri ihraç etmeye çalışmak, ABD'nin ulusal çıkarlarını yurtdışında ilerletmez ve bunlara karşı muhalefeti çok iyi bir şekilde tetikleyebilir" deniyor.