ABD'de okullar, çocukları LGBT üyesi yetişkinlerle transseksüelliği konuşacakları sohbet odalarına girmeye teşvik ediyor

Reşit olmayan çocuklar, ebeveynlerinin izni olmadan internetteki yetişkinlerle cinsiyet değiştirme ameliyatları ve göğüs bağlayıcılar hakkında anonim bir şekilde konuşabiliyor.
ABD'de okullar, çocukları LGBT üyesi yetişkinlerle transseksüelliği konuşacakları sohbet odalarına girmeye teşvik ediyor

 

Erişim Tarihi: 8.12.2023

Kayank: dailywire.com

 

Massachusetts'ten Wisconsin'e, Amerika Birleşik Devletleri genelinde okullar, çocukları LGBT üyesi yetişkinlerle cinsiyet değiştirme ameliyatları, transgenderizm ve hatta okült (gizli, doğaüstü veya derin bilgileri keşfetmeye odaklanan büyü vb. konuları içeren bir araştırma alanı) uygulamaları gibi konuları konuşabilecekleri gizli çevrimiçi LGBT sohbet platformlarına yönlendiriyor.

Örneğin Massachusetts'teki devlet okullarında, yöneticiler LGBT üyesi gençleri, ebeveyn izni olmadan "13-19 yaş LGBT gençler için sohbet grupları" sağlamayı amaçlayan gizli bir platform olan QChat'e yönlendirdi ve katılımcılarına, ebeveyn izni olmadan "tarot kartlarından" "queer gençlik aktivizmi"ne kadar her şeyi kapsayan konuşmalara katılmaya davet etti. (Queer: Cinsel sınırsızlık ve nötrlük vurgusu ile cinsiyet rollerini kabul etmeyen, cinsellik vurgusunun yanı sıra toplumsal düzene de müdahale etmeye çalışan ideoloji.)

Site, çeşitli LGBT aktivist gruplarının ve Planlı Ebeveynlik’in (Planned Parenthood; nüfus planlaması, doğum kontrolü ve cinsiyet değişimi ile ilgilenen, LGBT aktivizmi güden kuruluş) bir projesidir ve çocuklara ebeveynlerinden site kullanımlarını gizlemeleri için bir "hızlı kaçış" düğmesi sunmaktadır.

Wisconsin'de öğrenciler, aynı şekilde LGBT üyesi olduğuna inanan çocukların yetişkinlerle anonim olarak sohbet etmelerine izin veren TrevorSpace'e yönlendirilmektedir. Trevor Project'in bir projesi olan bu platform, cinsel fetişlerle ilgili grafik konuşmaların yapıldığı bir site olarak ortaya çıkmıştır - hatta iddia edildiğine göre çocuklara göğüs bağlayıcıları nasıl gizlice alabilecekleri ve bu satın alımı ebeveynlerinden nasıl saklayacakları konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır. Bu platformlarda yer alan içeriklerin en rahatsız edici örneklerinden biri, yetişkinlerin çocuklara açık olan sohbet odalarında mastürbasyon alışkanlıklarını detaylandırmış olmalarıdır.

LGBT
Okulların "LGBT Eşitliği" sayfalarında, reşit olmayan çocukların yetişkinlerle cinsiyet ve cinsellik hakkında konuştuğu Q Chat Space uygulaması tanıtılıyor.

Tüm bunlar, ebeveyn izni olmaksızın çocukların hem sosyal hem de tıbbi cinsiyet değişimini teşvik eden devletler, okul yönetimleri ve tıbbi kuruluşlara karşı ebeveynlerin mücadele ettiği bir dönemde açığa çıktı. Örneğin, Maine'deki bir okulda çalışan bir sosyal hizmet görevlisi, 13 yaşındaki bir kız çocuğuna göğüslerini gizlemek için ailesinden gizli bir şekilde göğüs bağlayıcı tedarik ederek çocuğun cinsel değişim girişimine yardımcı oldu.

Parents Defending Education'ın kurucusu ve başkanı Nicole Neily, ebeveynleri atlatan bu gizli sohbet gruplarının teşvikinin genellikle zorbalıkla mücadele kisvesi altında yapıldığını söylüyor.

The Daily Wire'a konuşan Neily, "Bölgelerdeki toplumsal cinsiyet politikalarının çoğu 'zorbalık karşıtı' ve 'taciz karşıtı' önlemler olarak lanse ediliyor ve bölgeler genellikle ruh sağlığı ve intihar eğilimi ile ilgili verilerden bahsediyor" dedi. Neily, ebeveynlere okullarda radikal toplumsal cinsiyet aktivistleri tarafından nerelerde engellendikleri konusunda bilgi sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Neily, "Ebeveynlere sözde 'cinsiyet onaylayıcı' bakımı desteklemeleri için duygusal şantaj yapılıyor," dedi. "İhbar hattımız aracılığıyla, ülkenin dört bir yanından bilgi alıyoruz ve cinsiyet meseleleri her yerde karşımıza çıkıyor."

Massachusetts okul bölgesi Brockton Devlet Okullarında yöneticiler, "Okul Personelinin cinsiyete duyarlı uygun etkileşimler sağlamak için rahatlık düzeyini artırmayı" amaçlayan bir "LGBT Kaynak Rehberi" için QChat'i kullanmaya zorladı. Kılavuzda, LGBT üyesi gençlerin "anksiyete ve depresif bozukluktan muzdarip olma ihtimalinin" ve intihara teşebbüs etme olasılıklarının daha yüksek olduğu belirtildikten sonra platformun reklamı yapıldı.

Wisconsin Madison Metropolitan Okul Bölgesi "LGBT Eşitliği" sayfasında QChat'i tanıtıyor ve öğrencilere "QChat Space'e katılın!" diyor. TrevorSpace'e verilen bir bağlantıya "LGBT arkadaşlarınızla bugün tanışmaya başlayın!" açıklaması eşlik ediyor ve TrevorSpace'i "13-24 yaş arası LGBT gençler için onaylayıcı bir uluslararası topluluk" olarak tanımlıyor.

LGBT
Reşit olmayan çocuklar, internetteki LGBT üyesi yetişkinlerle cinsiyet değiştirme ameliyatları ve göğüs bağlayıcılar hakkında konuşabiliyor.

Kaliforniya Long Beach Unified School District ve Beverly Hills High School da dahil olmak üzere Amerika'nın dört bir yanından çok sayıda okul QChat'i kullanırken, Columbia Bölgesi Devlet Okulları ve Wisconsin DeForest Area School District her iki sohbet platformunu da kullandı. Her iki platform da, çocukların güvenliğine yönelik tehdit oluşturabilecekleri gerekçesiyle ağır eleştirilere maruz kaldı.

Cumhuriyetçi milletvekilleri, QChat'i destekledikleri için Hastalık Kontrol Merkezi'ne ateş püskürdü. Temsilci Dan Bishop (R-NC) liderliğindeki sekiz Kongre üyesi, o zamanki Direktör Rochelle Walensky'ye bir mektup göndererek hükümetin platformu tanıtmasını "mantıksız" olarak nitelendirdi.

Eyalet yetkilileri de sitenin reklamını yaptıkları için eleştiri oklarının hedefi olmuş, Arizona Eğitim Bakanlığı'nın QChat Space'i tanıtması nedeniyle eski Arizona Eyaleti Kamu Eğitimi Müfettişi Kathy Hoffman’a dava açılmıştı. Dava reddedilmişti; ancak Hoffman, siteyi desteklemesinin seçimlerin odak noktası haline gelmesinin ardından görevden alınmıştı.

Wisconsin Hukuk ve Özgürlük Enstitüsü, velilerin imzalaması için bir mektup hazırlayarak TrevorSpace'in okul bölgelerindeki kaynaklardan kaldırılmasını talep etti. Mektupta, "Sohbet odası tarzı forumlar, yetişkinlerle çocukların cinsellik, cinsel tercihler, cinsiyet değişimi (karşı cinsiyet hormonlarının nasıl elde edileceği ve geri dönüşü olmayan transseksüel ameliyatların teşviki dahil) ve bu bilgilerin ebeveynlerden nasıl gizli tutulacağı gibi konuları konuşmak için bağlantı kurmasına olanak tanıyor" ifadelerine yer verildi. "Öğrencilerin yetişkinlerle cinselliği tartışması ve genellikle ebeveynleri bu konuşmalardan tamamen habersiz tutmaya çalışması, öğrenci güvenliği konusunda önemli endişelere yol açmaktadır. Eğer okul bölgesi TrevorSpace'i öğrenciler için tavsiye edilen bir kriz destek kaynağı olarak tanıtıyorsa, bu tür tavsiyelere son vermenizi ve web sitenizden ve diğer tüm konumlardan derhal bir kaynak olarak kaldırmanızı tavsiye ediyorum." dendi.

Nevada'nın Washoe County Okul Bölgesi daha önce QChat Space'i danışmanlık kaynakları ve toplum hizmetleri arasında listelemiş, ancak Daily Wire'ın sorusu üzerine bağlantıyı kaldırmıştır. Bölgeden bir temsilci, "Bölgemizin onaylı web siteleri listesinde yer almıyordu; biz de kaldırdık," dedi. Diğer okul bölgelerinden hiçbiri yorum taleplerine yanıt vermedi. Ne Trevor Projesi ne de QChat talepleri yanıtladı.