ABD'de bir okul, erkeklerin kız çocuklarına ait alanları kullanmasını kısıtlayan politika değişikliklerini onayladı

ABD Virginia'daki bir okul yönetim kurulu, trans ideolojisine karşı biyolojik gerçekliği savunarak, spor etkinliklerine katılan öğrencilerin cinsiyetlerine uygun alanlarda yer almasını gerektiren politika değişikliklerine gitti.
ABD'de bir okul, erkeklerin kız çocuklarına ait alanları kullanmasını kısıtlayan politika değişikliklerini onayladı

 

Erişim tarihi: 20.12.2023

Kaynak: lifesitenews.com

 

Yeni politika, öğrencilerin kendi cinsiyetlerine uygun zamirlerle anılması gerektiğini ve cinsiyete göre ayrılmış sporlara ve ders dışı etkinliklere katılan çocukların cinsiyetlerine uygun olanlarda yer alması gerektiğini açıkça ortaya koyuyor. (İngilizcede "o" zamiri cinsiyet ifade eder. Trans olduğunu iddia eden kişiler, kendilerine hitap edilirken genellikle kendi cinsiyetlerine ait olmayan zamirler kullanılmasını talep eder.)

Virginia'daki bir okul yönetim kurulu bu hafta trans ideolojisine karşı biyolojik gerçekliği yeniden gündem edecek yeni bir politikayı onayladı. Son yıllarda transseksüel savunucuların tepkisine ve yönetim kurulunu ayrımcılıkla suçlayan daha önceki bir davaya rağmen, okul yönetimi bu değişikliğe gitmekte kararlı davrandı.

Hannover İlçe Okul Kurulu, Salı günü yapılan yönetim kurulu toplantısında politikalarında önerilen revizyonlara izin verdi. Yeni politika revizyonları kapsamında, cinsiyet karmaşası yaşayan bir öğrenci ve velisi yazılı bir talepte bulunmadıkça, öğrenciler okulda yalnızca resmi kayıtlarında listelenen zamirlerle anılabilecek.

Revizyon ayrıca, bölgenin "personel veya öğrencileri, anayasal olarak korunan haklarını ihlal edecek herhangi bir şekilde öğrencilere hitap etmeye veya onlara atıfta bulunmaya zorlamayacağını" açıkça ortaya koyuyor ve öğretmenlerin cinsiyetle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere öğrenciler hakkındaki bilgileri ebeveynlerden gizlemesini teşvik eden politika, rehberlik, eğitim veya diğer yazılı materyalin tanıtılmasını yasaklıyor.

Gözden geçirilen politika, çocukların yalnızca cinsiyetlerine uygun alanları kullanmaları halinde sporlara ve diğer ders dışı veya yatılı etkinliklere katılabileceklerini belirtiyor. 

Politika, "Biyolojik cinsiyete göre ayrılmış tüm okul programları ve etkinliklere (müfredat dışı etkinlikler dahil) katılım, öğrencilerin 'toplumsal cinsiyet' veya 'cinsiyet kimliğinden' ziyade biyolojik cinsiyetine göre belirlenecektir" diyor. Salı günkü kamuoyu yorumu bölümünde konuşan bir konuşmacı, önlemleri "ebeveyn gözetimini destekleyen ve tüm öğrenciler için en iyisi olan" "sağduyu hükümleri" olarak nitelendirdi. 

Virginia valisi Glenn Youngkin, Temmuz ayında Associated Press'e yaptığı açıklamada, "Bunlar, çocuklar için en iyi olanı yapmakla ilgilidir" dedi ve yeni kuralların "okul sistemindeki tüm çocukların ve ebeveynlerin mahremiyetini, onurunu ve saygısını korumaya" yardımcı olacağını ekledi.

Transseksüel
Virginia valisi Glenn Youngkin, transseksüel ideolojisine karşı biyolojik gerçekliği öncüleyen politika değişikliklerini onayladı

Virginia okul bölgesi, trans ideolojisinin öncüllerine boyun eğmek yerine çocukların mahremiyetine ve biyolojisine saygı gösteren politikaları uygulama konusunda yalnız değil.

Bu ayın başlarında Ohio'daki seçmenler, öğrencilerin sözde "cinsiyet kimlikleriyle" uyumlu her türlü olanağı kullanmalarına izin veren okul bölgeleri politikasının elden geçirilmesi için kampanya yürüten yeni temsilciler seçtiler. Oylamadan bir gün önce greve katılan birinci sınıf öğrencisi bir kız, "Erkeklerin veya transseksüel kızların tuvaletteki kızları rahatsız ettiğine dair birçok bilgi var ve biz buna izin vermiyoruz." diyerek erkek çocukların kendi tuvaletlerini kullanmaları gerektiğini savundu.

Erkek çocukların transseksüel olduklarını iddia etmeleri halinde kızların tuvaletini kullanmalarına izin veren politikaları eleştirenler, bu tür politikaların kızların ve kadınların mahremiyeti, güvenliği ve hakları yerine cinsiyet hoşnutsuzluğu yaşayanların tercihlerine öncelik verdiğine dikkat çekti. Kız ve erkek çocukların gerçek cinsiyetlerine uygun yerleri kullanmasını zorunlu kılan politikaların savunucuları, kızları ve kadınları yabancı erkeklerle mahrem alanları paylaşmaya zorlamanın mahremiyet haklarını ihlal ettiğini, onları gereksiz duygusal strese maruz bıraktığını ve potansiyel erkek istismarcılara bu alanlara girmek için geçerli bir bahane sağladığını savundu. 

Dahası, bir kişinin gerçek kimliğini yansıtmayan zamirlerin yaygın kullanımı da dahil olmak üzere cinsiyete yönelik farklı tutumların kamuoyunda kutlanması, biyolojik cinsiyetleriyle eşleşmeyen bir “cinsiyet” ile özdeşleşme iddiasında bulunan çocuk ve genç yetişkinlerin sayısının hızla artmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Bu endişe verici eğilimin farkında olan muhafazakâr görüşlü ebeveynler, kanun yapıcılar ve okul yönetim kurulları, okulların çocuğun cinsiyet karmaşasını ailelere bildirmesini, cinsel içerikli ve LGBT yanlısı müfredat ve materyallerin sınıflardan ve okul kütüphanelerinden çıkarılmasını, kız çocuklarının spor ve alanlarının korunmasını ve çocukları hedef alan cinsel içerikli gösterilerin yasaklanmasını zorunlu kılmak için çalışmalar başlattı.