14 yaşında trans olduğunu iddia eden bir çocuğun bahşiş için Kanada’daki LGBT barlarında sahne aldığı ortaya çıktı

Kendinden 'drag king' olarak bahseden ve cinsiyet değiştirme sürecinde olan 14 yaşındaki bir kız çocuğunun Kanada'nın Vancouver kentindeki LGBT kulüp ve barlarında cinsel içerikli gösteriler yaptığı bildirildi.
14 yaşında trans olduğunu iddia eden bir çocuğun bahşiş için Kanada’daki LGBT barlarında sahne aldığı ortaya çıktı


Kaynak: reduxx.info
Erişim tarihi: 25.04.2024

Kendinden "drag king" (abartılı makyaj ve kıyafetler eşliğinde erkek kılığına girerek gösteri yapan kadın) olarak bahseden ve cinsiyet değiştirme sürecinde olan 14 yaşındaki bir kız çocuğunun Kanada'nın Vancouver kentindeki LGBT kulüp ve barlarında cinsel içerikli gösteriler yaptığı bildirildi. Engelli ve otizm spektrum bozukluğuna sahip olan çocuk annesinin izniyle testosteron (erkeklik hormonu) alıyor.

Esas cinsiyeti kadın olan ancak erkek olduğunu iddia eden çocuk, "Nova Tropica" sahne adını kullanarak Vancouver'da hepsi alkol servisi yapan yetişkin mekanları olmak üzere en az üç LGBT barında sahne aldı. 

Çocukların cinselleştirilmesi ve endoktrinasyonuna karşı çıkan Amerikalı kuruluş olan Gays Against Groomers’ın bildirdiğine göre, Davie Caddesi'nde bulunan bir gey bardaki performansı sırasında çocuk, sadece göğüslerinin önünü kapatan bir bantla dans etti. Nova, sık sık performans görüntülerini yüklediği bir YouTube kanalına da sahip.

Ağustos 2023 tarihli bir videoda, bir barda dans ederken ve izleyicilerden dolar toplarken görülüyor. YouTube hesabında yayınladığı bazı videolarda da, yetişkinlerden oluşan bir kalabalığa karşı yırtmaçlı bir mayo giyerek dans ederken görülüyor. Bu kıyafetle sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar için poz verirken, çoğunlukla striptiz, direk dansı ve fuhuş ile ilişkilendirilen bir tür yüksek platform topuklu, şeffaf, pleaser ayakkabı giyiyor.

Drag queen
14 yaşında trans olduğunu iddia eden Nova'nın bahşiş için Kanada’daki LGBT barlarında sahne aldığı ortaya çıktı.

Performanslarının görüntülerini yayınladığı YouTube kanalının yanı sıra Nova, yalnızca yetişkin kalabalıklar onu alkışlarken sahnede dans ettiği klipleri yayınladığı bir Instagram sayfasına da sahip. Videoların çoğunda açık kıyafetler giyiyor ve hatta bir performans sırasında seyirciler için bacaklarını açıyor. Faaliyetlerinin Gays Against Groomers tarafından ilk kez ifşa edilmesinden kısa bir süre sonra gizli hale getirilen Instagram hesabında ise Nova, ruh sağlığı mücadeleleri hakkında da sık sık paylaşımlarda bulunuyor ve burada sürekli olarak "nöroçeşitliliğin” cinsiyet değiştirme arzusuyla ilgisi olmadığını ileri sürüyordu. Kendisinden iblis çocuk ve Lucifer'ın olmasını istediği her şey olarak bahsettiği bir gönderide Nova, cinsiyet değiştirme isteği ve nöroçeşitliliğini kastederek: "Aralarında ilişki kurabilmelerinin tek yolu cinsiyetimi görme şeklim" ifadelerini kullanmıştı.

Nova, mayo ile performans sergilediği başka bir gönderide de testosteronun kaslarını etkilemeye başlamasını sevdiğini söyledi. Nova'nın cinsiyet değiştirme süreci annesi Chrysta tarafından da desteklendi. Chrysta, kendi Instagram sayfasında, kızı henüz 11 yaşındayken karşı cinsiyet hormonlarına erişmek için nasıl mücadele ettiğini paylaşmıştı. Chrysta yazısında Nova'nın ruh sağlığının kötü olduğunu kabul etti ancak durumunu "yanlış bedende doğmuş olmasına" bağladı. Ayrıca, çocukları tıbbi cinsiyet değiştirme sürecinden koruyacak bir yasa çıkarmaya çalışan Kanadalı siyasi partileri de kınadı. Paylaşımlarını, kadınları ve çocukları toplumsal cinsiyet ideolojisinin zararlı etkilerinden korumak için erkeklerin kadınlara ait alanlardan ve spordan men edilmesi ve reşit olmayanlar için genital sakatlama ameliyatlarının ve karşı cinsiyet hormon ilaçlarının yasaklanması gibi 7 maddelik bir plan geliştiren Kanada Halk Partisi'ne atıfta bulunarak yaptı.

Chrysta sadece Nova'nın cinsiyet değiştirme sürecini kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda sosyal medyasını izlediğini de itiraf etti, yani kendisi küçük kızının internette yayınlanan uygunsuz video ve fotoğraflarından haberdar. Bir paylaşımında, yetişkin bir Drag King'in küçük kızıyla mesajlaşmalarında uygunsuz davrandığına yönelik söylentilere değinerek, endişelerin "yanlış suçlamalar" olduğunu iddia etti. Ancak Nova'nın yetişkin drag sanatçılarıyla temas halinde olduğuna dair tek ipucu onun bu bildirimi değildi. Instagram'da Nova, "Rose Butch" ve "DeeDee LaCraze" isimli draglar tarafından düzenlenen bir gençlik yaz drag kampına katıldığından bahsetmişti.

Drag queen
DeeDee LaCraze adlı drag queen, "Drag4Kids", yani "Çocuklar için drag" adlı bir YouTube kanalı işletiyor.

DeeDee LaCraze, aynı zamanda "Drag4Kids", yani "Çocuklar için drag" adlı bir YouTube kanalı işletiyor ve burada drag kıyafetleriyle tekerlemeler söylediği birçok videosu bulunuyor. LaCraze drag gençlik kampını, kendisini "nonbinary (iki cinsiyeti reddeden) drag şey" olarak adlandıran ve trans kadın olduğunu iddia eden Rose Butch ile birlikte düzenliyor. Temmuz 2023'te düzenlenen yaz kampı 7 yaşından küçük çocuklar için hazırlandı.

Son yıllarda genellikle barlarda ve kulüplerde drag dansı yapan çocukların sayısında bir artış oldu. Geçtiğimiz Nisan ayında, bir eşcinsel ilişki uygulamasının sponsor olduğu partide dans eden genç bir drag queen’i gösteren video viral oldu. Görüntülerdeki çocuk en popüler "drag çocuklardan" biri olan ve "Desmond is Amazing" sahne adıyla tanınan Desmond Napoles. Desmond, 2017 yılında drag yarışması RuPaul's Drag Race'te yer aldıktan sonra henüz 11 yaşındayken üne kavuşmuştu. Kısa süre sonra bu çocuk YouTube ve Facebook yayınlarında yetişkin erkeklerle birlikte yer aldı ve hatta ketamin çekmek ile ilgili şaka yaparken görüntülendi.

Sözde drag çocukların artmasıyla birlikte drag sahnesinde yer alan cinsel istismarcılar da daha fazla mercek altına alınmaya başlandı. 2022 yılında, "drag çocuk" akıl hocası ve eski bir ilkokul öğretmen asistanı olan bir adam, internette paylaşılan istismarcı materyallerle ilgili bir soruşturmanın ardından çocuk pornografisi suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.